TEKST: Ana Rotim
DATUM OBJAVE: 14.12.2022.
Uskoro nam stižu blagdani što znači da je idealno vrijeme za obilazak popularnih mjesta u gradu i uživanje u ukusnim slasticama.
Ovih dana zavirili smo u slastičarnicu pod nazivom Sweets&Co koja je uređena u posebnom stilu tijekom blagdana. Naime, ova lokacija je prethodnih mjeseci ukrala pažnju naših čitatelja nakon što smo otkrili da tu možete uživati u slasnim okusima San Sebastian cheesecake kolača, dok je ovog puta razlog naše posjete upečatljiva blagdanska dekoracija, ali i još neki zanimljivi prizori.

Ružičasti orašari, svjetlucave lampice i neodoljive šalice za tople napitke ukrale su našu pažnju. Naime, ovdje možete popiti svoj omiljeni napitak nešto drugačijeg izgleda, te zasladiti se uz ukusne slastice. Upravo zbog toga naše sljedeće druženje s dragim osobama poželjeli organizirati baš na ovoj lokaciji.
Jeste li već posjetili ovu slastičarnicu na adresi Džemala Bijedića 129?





* * *
Foto: @aminasmajic_mua / Enida Kajević
TEKST: Bonjour.ba - PR
U samom srcu dubrovačke historijske jezgre otvorio se Moritz Eis, novo mjesto koje donosi artisan sladoled napravljen od 100 posto prirodnih sastojaka, bez umjetnih aroma i konzervansa.
Na adresi Široka ulica 4 tako je Dubrovnik dobio slatku adresu koja spaja vrhunski gelato, kreativne okuse i filozofiju održivosti, a već na prvi pogled jasno je zašto se o ovom brendu toliko priča širom Europe.


Iako osvaja minimalistički uređenim enterijerom i elegantnim konceptom prostora, glavna zvijezda ovdje ipak je sladoled. 
U Moritz Eisu vjeruju da je sladoled više od deserta, on je iskustvo, mali luksuz i trenutak sreće u svakodnevnici. Upravo zato svaki okus nastaje od pažljivo biranih prirodnih sastojaka, bez kompromisa u kvaliteti.
Brend je osnovao austrijski poduzetnik Moritz Fried, koji je prije desetak godina odlučio zamijeniti karijeru u investicijskom bankarstvu proizvodnjom artisan sladoleda.
Danas je Moritz Eis prisutan u Austriji, Crnoj Gori, Rumuniji, Mađarskoj, Slovačkoj i Čileu, a Dubrovnik je najnovija tačka na njihovoj slatkoj mapi.

U ponudi se nalazi više od dvadeset okusa, od klasičnih favorita poput čokolade, slane karamele i pistacija, do nešto odvažnijih kombinacija kao što su crvena narandža i đumbir te dulce de leche.
Posebnu pažnju privlače i sorbeti, idealni za dubrovačke ljetne dane; lagani, osvježavajući, veganski i bez glutena. Među njima se ističu okusi limuna i mente te zmajevog voća s limetom.

Iz Moritz Eisa poručuju kako je svaka kuglica njihova mala priča: ‘Svaka kuglica priča svoju priču i svaki okus je 100% prirodan. S istinskom predanošću čistim sastojcima, održivosti i stalnim inovacijama, Moritz Eis stvara sladolede koji pružaju pamtljivo i jedinstveno iskustvo.’
Tokom godina razvili su više od 200 okusa i, kako kažu, tek su na početku svojih sladolednih avantura inspirisanih umjetnošću, muzikom, ljudima i putovanjima. Upravo ta filozofija ‘The Art of Happiness’ osjeti se i u svakom detalju dubrovačke lokacije.
Regular size sladoleda košta 3,70 eura, dok je medium size 5,70 eura, a Moritz Eis otvoren je svakoga dana od 11 do 23 sata.
S obzirom na kvalitetu sastojaka, kreativnost okusa i pažljivo osmišljen koncept, čini se kako je Dubrovnik dobio novu ljetnu gastro adresu o kojoj će se još puno pričati.
Foto: PR
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!