TEKST: Ana Rotim

DATUM OBJAVE: 5.10.2022.

Na 9. Sarajevo Marketing Summitu, 12. i 13.10. učesnici će imati priliku ekskluzivno poslušati svjetski priznatog stručnjaka za psihologiju i ponašanje kupaca Tonyja Durhama ex P&G director of Shopper Design Evropa, Indija, Bliski istok i Afrika, koji će na najvećoj marketinškoj smotri u regionu govoriti o tome „Kako iskoristiti znanje o ponašanju potrošača na mjestu prodaje".


Tony Durham rođen je u Velikoj Britaniji. Svoju karijeru počeo je davne 1982. godine u kompaniji “Procter & Gamble”, gdje je ostao 35 godina. Tokom svog rada za “P&G”, Durham je obučavao neke od direktora vodećih svjetskih brendova o tome kako mogu da promjene svoje poslovanje tako da bolje odražava potrebe kupaca i poveća profite. Posljednju deceniju njegovog rada u ovoj firmi obilježio je rad na poziciji Director SBD za oblast Evrope, Indije, Afrike i Srednjeg Istoka.





Sljedeći veliki korak u njegovoj karijeri bio je razvijanje koncepta regionalnih “First Moment of Truth (FMOT)” centara koji su imali za cilj podizanje standarda u trgovini skupljanjem i korištenjem najboljih praksi i relevantnih znanja o ponašanju kupaca. Ovi centri su vremenom postali mjesto gdje su kompanije mogle da testiraju efikasnost svojih ideja pomoću fizičkih instalacija i virtuelne stvarnosti. Danas su ovi centri prisutni širom svijeta i predstavljaju važan adut za mnoge svjetske kompanije.


Tony Durham Consulting Limited

Godine 2017. Durham je osnovao vlastitu konsultantsku kompaniju, “Tony Durham Consulting Limited”, sa ciljem da pomogne kompanijama u izradi strategija i povećanju prihoda pomoću znanja koje je usvojio o psihologiji kupaca. Ova konsultantska firma nudi usluge treninga i podučavanja vlasnika kompanija i brend menadžera o psihologiji kupaca i utjecaju faktora kao što su dizajn paketa, pozicioniranje polica i oglašavanje na prodaju i potrošačko iskustvo.

* * *
Naslovna fotografija: Altermedia PR


Bonjour

Majice koje su u Sarajevu postale hit, a ne možete ih kupiti nigdje

TEKST: Bonjour.ba

Majice koje su u Sarajevu postale hit, a ne možete ih kupiti nigdje Majice koje su u Sarajevu postale hit, a ne možete ih kupiti nigdje

U Bonjour.ba redakciji vjerujemo da kreativnost i zajednički trenuci imaju moć da nas izvuku iz rutine i ponude novo iskustvo.   

Upravo s tim ciljem, kreirali smo intimnu radionicu The Style Room osmišljenu da pokaže kako se moda i energija mogu spojiti kroz personalizirano iskustvo, u skladu s bojama Cedevita vitaminske vode i emocijama koje bude.


bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_G_3
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_06
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_021
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_012

Da bi se ta ideja pretočila u stvarnost, jučer smo okupili naše goste u prirodno osvjetljenom studiu, pretvorivši ga u kreativno druženje gdje su bijele majice, šareni konci i vitaminska voda postali polazište za priču o personalizaciji, stilu i dobrim vibracijama.   


bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_301
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_302
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_04
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_018
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_015
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_501
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_07
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_08
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_045

Bijele majice, konci u svim bojama i boce vitaminske vode bile su polazište, a sve ostalo kreirali su učesnici svojim rukama, idejama i dobrim raspoloženjem.

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_023
 bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_03
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_G_5
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_401
 bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_402
 

Personalizacija nikad nije bila ovako zabavna (ni osvježavajuća)

Prvi dojam bio je važan. Studio je tog dana izgledao kao malo kreativno utočište u centru Sarajeva. Brendirani prozori odmah na ulazu davali su poseban ton događaju, dok su dugi stolovi u prostoru pozivali na druženje i zajednički rad. 

Na stolovima su bili izloženi proizvodi Cedevita vitaminske vode, a QR kodovi diskretno su usmjeravali na dodatne informacije.

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_G_1
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_022

Finger food zalogaji, šarena pića i lagani razgovori među gostima stvorili su atmosferu opuštenosti prije nego što je sve krenulo. 

A onda je svako mjesto za stolom, s bijelom majicom, priborom za vez i malom porukom dobrodošlice, postalo polazna tačka za priču koja se tek trebala isplesti.

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_010
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_G_2
 

Nismo znali šta će nastati i tu je bila čar

Kada je ova custom made radionica počela, svako je ispred sebe imao bijelu majicu s natpisom Body & Mind, kao i riječi Focus, Relaxing, Energising i Feel Good sa priborom za vez i porukom dobrodošlice. 

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_017
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_035
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_043
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_057

Upravo te riječi odražavale su suštinu samog druženja, trenutak da se opustimo, usmjerimo pažnju i napunimo energijom, dok je instruktorica ručnog veza povela prve poteze, a onda su svi ubrzo pronašli vlastiti ritam.

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_031
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_038
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_054
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_G_4
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_044

Na majicama su se pojavljivali inicijali, mala srca, emotikoni, sitni simboli koji nose ličnu priču. Upravo u tome je bila čar jer svaka majica postala je drugačija, baš kao što svako od nas bira vitaminsku vodu po raspoloženju i potrebama.

Dok su konci klizili kroz tkaninu, Cedevita vitaminske vode bile su na dohvat ruke. 

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_042
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_039
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_059
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_033
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_032
 

Male kartice, velike istine (i par dobrih fora)

Nakon što su posljednji konci prošli kroz tkaninu i svaka majica dobila svoj unikatni pečat, učesnike je čekalo još jedno iznenađenje… kartice s pitanjima. Na njima nisu bile klasične rečenice, već mala pozivnica na iskrenost i razgovor.

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_101
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_051



Odgovori su donosili smijeh, neočekivane priče i nekoliko ozbiljnih misli koje se možda inače ne bi izgovorile naglas. Upravo ti trenuci, uhvaćeni kroz Bonjour intervjue, s Mirzom Mustafagićem, Josipom Milanovićem, Magdalenom Paradžik, Dejanom Rosuljaš i Zerinom Suyabatmaz, pokazali su da personalizacija ne znači samo detalj na majici, nego i ono što odlučimo podijeliti s drugima.


bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_037
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_028
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_025
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_201
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_050

 

Šta smo zapravo ponijeli kući?

Više od personalizirane majice. Ponijeli smo iskustvo koje je bilo kreativno, zabavno i iskreno.

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_05
bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_056

Ova radionica pokazala je da događaj ne mora biti “još jedan u nizu”. Kada se spoje moda, energija, Cedevita vitaminska voda i ljudi spremni da se otvore i ostave svoj trag, nastaje momenat koji se pamti  i koji vas nasmije kad god pogledate detalj izvezen na svojoj majici.

bonjour_ba_cedevita_vitaminska_voda_event_026
 

Ovaj sadržaj je nastao u suradnji sa Cedevitom vitaminskom vodom

Produkcija: Bonjour.ba  
Foto: Studio Soba za Bonjour.ba  
Video: Marko Jovančić za Bonjour.ba


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!