TEKST: Bonjour.ba/PR

DATUM OBJAVE: 19.9.2024.

Jeste li spremni za budućnost marketinga?

 

U Sarajevu će se 2. i 3. oktobra 2024, održati Sarajevo Marketing Summit, tako će glavni grad BiH, po 11. put zaredom biti centar marketinške industrije i mjesto okupljanja vodećih domaćih, regionalnih, ali i međunarodnih stručnjake iz oblasti marketinga, komunikacija i poslovnog razvoja. Bit će ovo prilika za sve profesionalce iz industrije da istraže najnovije trendove, tehnologije i inovativne pristupe koji oblikuju moderni marketing.

 



Ovogodišnja tema, "Changing Tomorrow Now", u fokus donosi ubrzane promjene koje trenutno transformiraju marketing i postavljaju nove temelje za budućnost industrije.

Učesnici će imati priliku prisustvovati predavanjima eminentnih govornika, ali i panel diskusijama u kojima će predstavnici najjačih kompanija iz BiH, regije i svijeta, dijeliti svoja iskustva o temama kao što su:

  • Oglašavanja u modernom marketingu,
  • Strategije brendiranja unutar gaming industrije,
  • Razvoj korisničkog iskustva i brend menadžmenta.

Na konferenciji ćete moći poslušati konkretne primjere i case studyje koji će vam pomoći da unaprijedite svoje marketinške strategije, a kroz najavljene panel - diskusije i prezentacije dobit ćete nove ideje za svoje buduće projekte, osiguravajući da vaša kampanja bude inovativna i relevantna u poslovanju.

 



Osim bogatog programa, Summit pruža posebnu mogućnost networkinga gdje će učesnici moći razmijeniti ideje, steći nova partnerstva i proširiti svoju mrežu kontakata.

Samim sudjelovanjem na ovakvom događaju svoj brend i kompaniju predstavljate spremne za budućnost u kojoj potrošači uvijek očekuju više i bolje!

Ubrzane promjene zahtijevaju brzo prilagođavanje – iskoristite priliku i upoznajte se sa alatima, ali usvojite i neophodna znanja, koja će vam omogućiti da uvijek budete korak ispred konkurencije.

Registracija je otvorena, a zbog velikog interesa preporučujemo da svoje mjesto osigurate na vrijeme.

Za više informacija i kotizaciju, posjetite web stranicu ovdje.

Partner ovogodišnje konferencije je Ministarstvo kulture i sporta KS, zlatni sponzor Telemach, prijatelji projekta: Podravka Grupa, Dr. Oetker, la Bomba, Hercegovina Produkt, EurCompany, Smoki, Violeta, Argeta, Grand, MI99, Mak Zara.

Organizator 11. Sarajevo Marketing Summita je marketinška agencija Altermedia.

* * *
Naslovna fotografija: PR


Bonjour

Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu

Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.

Dodaj u omiljene

Arija Rizvić nam je otkrila svoj idealan filmski ritual i plus one za kafu

TEKST: Ilda Lihić-Isović

Arija Rizvić nam je otkrila svoj idealan filmski ritual i plus one za kafu Arija Rizvić nam je otkrila svoj idealan filmski ritual i plus one za kafu

Na Festivalskom trgu ovih dana jutro rijetko prođe bez nekog dobrog susreta.

Jedno jutro za susjednim stolom sjedi glumac, drugo reditelj, treće neko lice koje smo prethodne večeri gledali na velikom platnu.

Tako je bilo i ovog jutra.

Na Festivalski trg svratili smo zbog Grand kafe, a onda za jednim stolom ugledali Ariju Rizvić
 

arija-divlje-pcele-festivalski-trg-grand-kafa-1-bonjour-ba

Arija Rizvić, glumica i pozorišna redateljica  
 

Publika ju je gledala u serijama San snova , Sjene prošlosti i Divlje pčele , u kojoj je igrala Teodoru Vukas, a iza sebe već ima više od 500 snimljenih televizijskih epizoda. Istovremeno ostaje snažno vezana za pozorište i režiju, a među predstavama koje potpisuje je i Da sam ptica .

Njena biografija zapravo prilično dobro objašnjava i jedan odgovor koji ćemo dobiti nekoliko minuta kasnije: prije Akademije završila je klasični balet i školu solo pjevanja, a zatim na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu studirala pozorišnu režiju, paralelno ostajući vezana za glumu.

Drugim riječima, kada Arija svoj život opiše kao mjuzikl, to uopće ne djeluje slučajno.

Spontani susret pretvorili smo u pet brzih filmskih pitanja.

Sasvim dovoljno da jutarnji susret vrlo brzo dobije filmski scenarij.
 

arija-divlje-pcele-festivalski-trg-grand-kafa-2-bonjour-ba


5 brzih pitanja za Ariju Rizvić  


Koji bi film voljela ponovo pogledati prvi put?

Arija: Chicago.

Odgovor koji vrlo brzo dobije dodatni smisao čim čujete sljedeći.

Koji žanr najbolje opisuje tvoj život?

Arija: Mjuzikl.

Okay, consistency.  
 

arija-divlje-pcele-festivalski-trg-grand-kafa-32-bonjour-ba


Da tvoj život trenutno ima filmski naslov, koji bi bio?

Arija: „Život u autu.“

Kratko, jasno i dovoljno vizualno da već vidimo opening scene.

Koji je tvoj najdraži filmski ritual?

Arija: Druženje s ljudima.

I, s obzirom na ono što se ovih dana dešava po gradu, odgovor koji baš dobro razumijemo.

Ko bi bio idealan sagovornik za Grand kafu?

Arija: Penélope Cruz.

Tu bismo vrlo rado rezervisali i mjesto za susjednim stolom.  
 

arija-divlje-pcele-festivalski-trg-grand-kafa-13-bonjour-ba


Dok mi pričamo s Arijom, neko već piše sljedeći scenarij


Upravo su ovakvi susreti jedan od razloga zbog kojih se Festivalski trg ovih dana stalno vraća na našu dnevnu rutu.

Grand kafa svoju dugogodišnju podršku filmskoj industriji nastavlja upravo tamo gdje se ona ovih dana najviše osjeti među publikom, autorima, glumcima i ljudima koji Sarajevo pune filmskim pričama.  
 

arija-divlje-pcele-festivalski-trg-grand-kafa-6-bonjour-ba

arija-divlje-pcele-festivalski-trg-grand-kafa-5-bonjour-ba


Uz prisustvo na festivalskim lokacijama, Grand ove godine dio fokusa usmjerava i prema novoj generaciji kreativaca.

Raspisan je konkurs za najbolji scenarij za reklamu Grand kafe na temu „Sve nas spaja“ koja je dio Grand kampanje za Sarajevo Film Festival 2027. godine. 

Mladi autori iz regiona tako dobijaju priliku osmisliti vlastitu filmsku priču za brend.
 

grand3-


A naš jutarnji, festivalski scenarij?  


Svratiti na Grand kafu.

Sresti Ariju Rizvić.  
 

arija-divlje-pcele-festivalski-trg-grand-kafa-21-bonjour-ba


Za jedno jutro sasvim dobar plot.

I vrlo dobar podsjetnik na ovogodišnju Grand poruku:

„Sve nas spaja i miris i ukus i uživanje u dobrom filmu.“  
 

Ovaj sadržaj je nastao u suradnji sa Grand kafom
Bonjour.ba produkcija
Autorica članka: Ilda Lihić-Isović
Foto: Monika Andrić i Marija Perić
Video: Marija Perić


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!