TEKST: Nevena Divčić
DATUM OBJAVE: 26.7.2024.
Mislili ste da ćemo vas pustiti da večeri provodite kući dok je vrijeme ovako lijepo i grad vrvi od ljudi? No way!
Ako ste ispratili naše dosadašnje informisanje o događajima u toku sedmice, onda već znate da se na našem popisu nađe nešto za svakoga. Tako je i ove sedmice pa odmah krenimo! U sklopu Baščaršijskih noći u ovom mjesecu uživali smo u brojnim sjajnim kulturnim događajima, a ove sedmice ih ispraćamo uz cherry on top. Večeras u 20:30, Galerija, Bosanski Kulturni Centar - TALIS Omladinski kamerni orkestar "European connections".
Idemo dalje.
Sutra, 30.7. Velika dvorana BKC - a, monodrama Emira Hadžihafizbegovića "Sve je do nas".
Kao cherry on top, Baščaršijske noći će završiti 31.7. na Centralnoj pozornici Vijećnice uz koncert Amire Medunjanin. Koncert počinje u 21:00, potražite nas u gužvi.
Kultura na ulice!
U istom tom terminu, lokacija: Šetalište Bulevara branilaca Dobrinje. Ko nastupa? Dio sarajevsko - američke ekipe koja spaja jazz, jazz fusion, funk, blues, soul i rock kako bi stvorila svoj vlastiti zvuk. Član grupe BDB - Beho/Dinko/Boris, Elvir Bandić - Banda.

Foto: nps.ba
Ako želite biti u procesu stvaranja umjetnosti onda se 31.7. u 18h zaputite u KUTCHU na Gin & Tones slikarsku radionicu.
* * *
Naslovna fotografija: @emilisindlev
TEKST: Bonjour.ba/PR
U eri kada brendovi pokušavaju kontrolisati pažnju publike, a malo ko uspijeva zadržati autentičnost, u Sarajevo stiže čovjek koji je karijeru izgradio upravo pomjerajući granice kreativne industrije.
Radim Malinic, jedan od najprepoznatljivijih evropskih kreativaca današnjice i osnivač londonskog studija Brand Nu, bit će jedan od glavnih govornika ovogodišnje Branding konferencije, koja će se 18. septembra održati u Olimpijskoj dvorani Zetra pod sloganom “Brand New Control”.
Malinic nije klasični dizajner niti tipični marketinški govornik. Vješto balansirajući između dizajna, brandinga, izdavaštva i kreativnog biznisa, postao je jedno od najtraženijih imena evropske kreativne scene.
Njegove knjige čitaju kreativci širom svijeta, TEDx govori bilježe milione pregleda, dok podcast “Daring Creativity” sluša publika u više od 160 zemalja.
Nastupao je na globalnim platformama poput Adobe Maxa, OFF-a i FITC-a, konferencijama koje okupljaju sam vrh svjetske kreativne industrije.
Upravo zato njegov dolazak u Sarajevo ima posebnu težinu.
U eri algoritama, hiperprodukcije sadržaja i brendova koji svakodnevno gube vlastiti identitet pokušavajući zadovoljiti trendove, Malinic otvara pitanje koje danas muči gotovo svaku kompaniju: kako ostati prepoznatljiv i kreirati komunikaciju koja ne manipulira, već inspiriše?
Njegovo predavanje bit će pogled iz prve ruke na način razmišljanja globalne kreativne industrije i uvod u promjene koje već danas oblikuju budućnost komunikacija, marketinga i brandinga.
Branding konferencija u organizaciji agencije Via Media već godinama u Sarajevu dovodi najrelevantnija regionalna i svjetska imena iz oblasti marketinga, komunikacija i kreativne industrije.
Svoje Early Bird kotizacije osigurajte na stranici www.branding.ba i budite dio događaja koji okuplja ljude koji oblikuju svjetsku kreativnu industriju.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!