TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 10.2.2020.
Jučer je u dvorani Dolby Theatre održana 92.dodjela Oscara, ujedno i prva u novom desetljeću.
Večer je donijela par iznenađenja na samoj dodjeli, dok smo na crvenom tepihu mogli vidjeti par sjajnih modnih izdanja popraćenih haljinama iz posljednjih kolekcija dizajnerskih brendova.
Parasite je postao prvi strani film na stranom jeziku koji je osvojio zlatnog kipića za najbolji film. Nagradu za najbolju mušku glavnu ulogu dobio je Joaquin Phoenix, kako je publika i predviđala, dok je nagradu za najbolju žensku ulogu dobila Renee Zellweger zahvaljujući ulozi u filmu Judy. Slavili su i Brad Pitt, koji je dobio nagradu za najbolju sporednu mušku ulogu i Laura Dern, koja je osvojila kipića za najbolju žensku sporednu ulogu.
Sudeći po crvenom tepihu, ovo je godina u kojoj će vladati trend neutralnih i pastelnih tonova, volana, otvorenih ramena i haljina popraćenih plaštom.
Dozu hollywoodskog glamura na crveni tepih donijele su Natalie Portman koja je odjenula elegantnu Dior haljinu ukrašenu zlatnim vezom i popraćenu plaštom u koji su ušivena imena svih ženskih redateljica koje se nisu našle na listi nominiranih. Time je Natalie još jednom poslala snažnu poruku o nejednakim standardima o kojima se sve više i priča u glumačkim krugovima. Caitriona Balfe je izgledala sjajno u Valentino haljini koju krasi volumenizirani donji dio i mašna oko vrata, Janelle Monáe je ostavila snažan utisak u metalik Ralph Lauren haljini s kapuljačom, Rooney Mara je u Alexander McQueen haljini unijela dozu boho romantike, dok je Renée Zellweger u Armani haljini još jednom potvrdila da sjajno promovira minimalizam. Pogledajte.

Florence Pugh u Louis Vuitton haljini

Scarlett Johansson u Oscar de la Renta haljini

Charlize Theron u Dior Haute Couture haljini

Margot Robbie u Chanel haljini

Tom Hanks

Cynthia Erivo

Leonardo DiCaprio

Renée Zellweger u Armani Privé haljini

Quentin Tarantino

Adam Driver u Burberry odijelu i Joanne Tucker

Kristen Wiig

Brie Larson u Celine haljini

Timothée Chalamet u Prada odijelu

Lucy Boynton u Chanel haljini

Brad Pitt

Rami Malek u Saint Laurent by Anthony Vaccarello odijelu

Rooney Mara

Léa Seydoux u Louis Vuitton haljini

Joaquin Phoenix

Patricia Taylor i Keanu Reeves

Natalie Portman u Dior Haute Couture haljini

Saoirse Ronan

Salma Hayek

Penélope Cruz u Chanel haljini

Chelsea Winstanley

Sandra Oh u Elie Saab haljini

Olivia Colman u Stella McCartney haljini

Sandy Powel

Janelle Monáe u Ralph Lauren haljini

Antonio Banderas u Dior Men odijelu

Billie Eilish u Chanel kompletu

Kaitlyn Dever u Louis Vuitton haljini

Dominique Lemonnier i Alexandre Desplat

Caitriona Balfe u Valentino haljini

Lily Aldridge u Ralph Lauren haljini

Zazie Beetz u Thom Browne haljini

Regina King u Versace haljini

Laura Dern u Armani haljini

Beanie Feldstein u Miu Miu haljini
TEKST: Bonjour.ba/PR
Alma Ras Industry Day #3 biće održan 26. marta 2026. godine s početkom u 12 sati u poslovnoj zgradi Alma Ras u Visokom. Zainteresovani mogu prisustvovati događaju, a učešće je besplatno uz prethodnu prijavu.
Ovogodišnje izdanje realizira se pod krovnom temom „Green Deal“, s fokusom na održivi dizajn, industrijsku primjenjivost i savremene modele saradnje između kreativnog sektora i realne ekonomije.
Program jubilarnog izdanja donosi stručni dijalog, prezentacije, evaluacije dizajnerskih rješenja i profesionalni networking, s ciljem dugoročnog jačanja dizajnerske scene i njenog povezivanja s industrijskim tokovima.
Poseban segment događaja predstavlja izložba „Futro Posters“ renomiranog autora Slavimira Stojanovića Futre, koja će biti predstavljena publici u Bosni i Hercegovini. Ova izložba otvara dodatni prostor za promišljanje dizajna kao snažnog medija vizuelne komunikacije i društvenog komentara.
Kao dio programske interakcije s publikom, najsretniji među prisutnim gostima dobit će potpisani poster Slavimira Stojanovića Futre.
Svi koji žele pratiti program Alma Ras Industry Day #3 mogu potvrditi svoj dolazak najkasnije do 23. marta 2026. godine putem e-mail adrese [email protected]. Prijava treba sadržavati ime i prezime za fizička lica, odnosno naziv kompanije i imena učesnika.
Partneri jubilarnog izdanja Alma Ras Industry Day #3 su Sparkasse Bank, Red Bull BiH, i BH Telecom.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!