TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 4.10.2010.
Jesen se već polako uvukla u naše ormare, navukla na nove obveze i poslove, a kako ni modni svijet ne bi zaostajao sa svojim obvezama, fashion week-ovi već neko vrijeme okupljaju svu modnu elitu kako bi što bolje prikazali trendove za narednu sezonu.Ako je suditi prema NYFW-u i njihovim beauty savjetima, proljetni dani će proći u znaku mat izgleda, koraljnih nijansi na usnama i jarkim eyelinerima.
Koraljne usne
Ružičaste i narančaste usne su pronašle put do modnih pista na revijama Marc by Marc Jacobs, Erin Fetherston, Alice + Olivia, DVF i Karen Walker, a sigurni smo da će i vaša kozmetička torbica ubrzo imati svoj primjerak ruža u koraljnim nijansama.


Ukrasi u kosi
Ako ste misli da se nakit ne može nositi i u kosi, gadno ste se prevalili.
Metalne ploče, šarene i zanimljivo rađene kopče, razni rajfovi i trake za kosu, neka vam postanu glavni adut svih pro(ljetnih) frizura.
Jarka sjenila
Zaboravite smokey eyes, te se za proljeće se inspirirajte Betsey Johnsonom, ZSpoke-om, L.A.M.B.-om, Yigalom Azrouël, Narcisom Rodriguezom, Jasonom Wu, Derekom Lamom i Peterom Somom, pustite mašti na volju i ukrasite kapke šarenim nijansama.

Prirodni look
Manekenke Michaela Korsa krasila je već provjerena varijanta „no make up looka“, koja je još jednom pokazala da su zemljani tonovi i svijetle nijanse na licu uvijek primamljive.

Neuredna frizura
Najbolji primjer one poznate rečenice da se trendovi uvijek vraćaju, jest natapirana, neuredna kosa, spletena u pletenice i ukrašena mnoštvom šnalica, koja je osvojila gotovo sve dizajnere. Tako da idući put, nemojte se previše zamarati zbog nekolicine neposlušnih pramenova, nego s velikim osmjehom nosite jedan od proljetnih trendova.
D.P.
TEKST: Adelisa Mašić
U zimskom izdanju Bonjour.beauty serijala svaka nova preporuka otkriva drugačiji beauty fokus.
Ovog puta riječ je o proizvodima za usne, detalju koji često čini razliku između dobrog i zaokruženog makeupa.
Profesionalna makeup artistica iz Banje Luke, Aleksandra Japundža, poznata je po preciznom i sofisticiranom pristupu makeupu, a za naš serijal izdvojila je dva favorita za usne kojima se uvijek vraća kada želi postići elegantan, nosiv i skladan rezultat.
Dva proizvoda koja definišu usne, ali bez pretjerivanja
Prvi favorit je Blush olovka u nijansi Cioccolatino (BL-133), njena go-to nijansa koja usnama daje toplinu i definiciju bez prenapadnog efekta. Kremasta tekstura omogućava lako blendanje, dobro se uklapa uz većinu ruževa, a jednako dobro izgleda i samostalno uz sjaj.
Drugi izbor je Yves Saint Laurent The Inks Vinyl Cream high shine lip stain u nijansi 44 Nude Lavalliere. Riječ je o bogatoj, intenzivnoj nijansi koja usnama daje puniji izgled i elegantan sjaj. 
Formula se ravnomjerno nanosi, ostaje svježa tokom dana i ne naglašava suhe dijelove, što je posebno važno tokom hladnih mjeseci.
Aleksandrin izbor pokazuje da usne često mogu biti najjednostavniji način da cijeli look izgleda dovršeno, bez potrebe za dodatnim komplikovanjem ostatka makeupa.
Zimsko izdanje Bonjour.beauty serijala nastavljamo s još ličnih preporuka koje potvrđuju da pravi beauty efekat često dolazi iz pažljivo odabranih detalja.
Foto: @japundza.saska
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!