TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 14.12.2016.

Nakon višegodišnjeg rada na regionalnom povezivanju, te uspješnih festivala u Crnoj Gori i Rumunjskoj, EXIT tim narednog ljeta stiže i u Istru! Tim koji stoji iza čak četiri nagrade za najbolje europske festivale iduće godine spojit će četiri festivala u regiji u jedinstveno EXIT Ljeto ljubavi 2017, a u velikoj novogodišnjoj akciji "1 karta = 4 festivala", uz kupljenu ulaznicu za EXIT, ulaznice za

Prvi u nizu festivala je Sea Star, novi festival u Istri koji će se 26. i 27. 5. održati u turističkom kompleksu Umaga - Stella Maris!

https://www.youtube.com/watch?v=gCJ28CWyEm8

Već je poznat dio programa glavne bine koji prve noći predvodi jedan od najpopularnijih svjetskih bendova The Prodigy u okviru turneje u kojoj su ove godine održali jedan od najboljih koncerata na EXIT-u ikada, a potvrđeni su i miljenici ovdašnje publike kultni Dubioza kolektiv, te istarski domaćini Urban&4. Novi festivalski biser Mediterana predstavit će nekoliko desetina najznačajnijih imena svjetske i regionalne muzičke scene na šest različitih bina, a pored dva glavna festivalska dana posjetioce u turističkom kompleksu Stella Maris očekuje i velika žurka zagrijavanja u četvrtak, 25. 5., kao i žurka za one najizdržljivije u nedjelju, 27. 5.! Sljedeći festival u nizu, rumunjski Revolution festival, nominiran je u čak dvije kategorije Europskih festivalskih nagrada, za Najbolji novi i Najbolji mali festival u 2016. godini. Treće po redu izdanje festivala u Temišvaru otvoriće svoje kapije 2. i 3. 6. i kao i prethodnih godina predstaviti muzičare iz cijelog svijeta, a prve najave izvođača očekuju se posle praznika.

Odmah nakon EXIT festivala koji se održava od 6. do 9. 7. na Petrovaradinskoj tvrđavi, EXIT Avantura se kao i prethodnih godina nastavlja uz novo, već četvrto izdanje Sea Dance festivala koje će se iduće godine održati od 13. do 15. jula! Novo izdanje donijet će brojne inovacije u produkciji i promociji, a EXIT tim je za iduću godinu udružio snage sa vodećim producentima sa Ibice i Velike Britanije zaslužnim za popularne festivale kao što su malteški Annie Mac presents Lost and Found, Hideout na Zrću, britanski Parklife i kultni The Warehouse Project u Manchesteru. U Budvu dolazi i dio tima Kendal Callinga koji je upravo proglašen za jedan od najboljih britanskih festivala u kategoriji do 40.000 posjetilaca! Na događaje koje ovaj tim radi u Španjolskoj, Malti i Hrvatskoj godišnje putuje preko 30.000 posjetilaca samo iz Velike Britanije, ali i desetine tisuća turista iz cijelog svijeta.

EXIT

Ovim povodom, EXIT je danas pokrenuo i najveću novogodišnju akciju otkako postoji! Samo tokom predstojećih praznika, u akciji "1 karta = 4 festivala", svi već postojeći ili budući kupci ulaznice za EXIT festival po cijeni od 115 KM, dobit će na poklon i ulaznice za preostala tri festivala EXIT Ljeta ljubavi 2017, za Sea Star festival u Hrvatskoj (26. i 27. maja), Revolution Festival u Rumuniji (2. i 3. juna), te Sea Dance festival u Crnoj Gori (13-15. jula). Broj ulaznica u ovoj akciji je veoma ograničen, a svi kupci, postojeći ili budući, svoje EXIT ulaznice moći će lako da registriraju od 1. do 28. februara na sajtu www.exitfest.org.

Ulaznice za EXIT novogodišnju akciju dostupne su na www.kupikartu.ba.

 

 


Bonjour

Ovo je najmagičnija lokacija za gledanje utakmica ovog ljeta

TEKST: Lamija Muratagić

Ovo je najmagičnija lokacija za gledanje utakmica ovog ljeta Ovo je najmagičnija lokacija za gledanje utakmica ovog ljeta

Starry Night Retreat ovog ljeta otvara Starry Night Arenu za gledanje utakmica Svjetskog prvenstva pod otvorenim nebom, uz veliki LED ekran, hranu, piće i ambijent koji navijanje pretvara u večernji izlazak.

Utakmice možete gledati kod kuće, uz kauč, grickalice i poruke koje stižu čim se desi prvi opasan napad. Možete ih gledati i u kafiću, glasno i u gužvi koja vrlo brzo počne disati kao jedno. A ovog ljeta možete izabrati i treću (po nama najljepšu) varijantu: utakmicu pod otvorenim nebom, na velikom LED ekranu, u jednom od najljepših ambijenata u prirodi.


Bonjour.ba-Starry night  (1)

Foto: @starrynightretreat.ba

Tu varijantu donosi Starry Night Retreat u Visokom, kompleks u Lužnici koji privlači pažnju zbog načina na koji spaja pejzaž, umjetnost i boravak na otvorenom. Inspirisan Van Goghovom Zvjezdanom noći, Starry Night Retreat je prostor koji prirodu ne koristi kao pozadinu, već kao glavnog aktera doživljaja. 


Cover slike (1)

Foto: @starrynightretreat.ba
 

 

Starry Night Retreat tokom Svjetskog prvenstva otvara Arenu za zajedničko gledanje najvažnijih utakmica svijeta u predvečernjim i večernjim terminima. To znači navijačku atmosferu, druženje, hranu, piće, sladoled i grickalice, ali u okruženju koje cijelu stvar odvodi dalje od standardnog dogovora u gradu.

Tokom događaja bit će dostupna ponuda hrane, pića, sladoleda i grickalica. Cijene ulaznica kretat će se od 5 do 10 KM, u zavisnosti od utakmice, dok djeca ostvaruju 50% popusta. Rezervacija mjesta bit će moguća unaprijed, a ulaznice će se moći kupiti i na ulazu u Retreat i u Paviljonu Hrast, do popune raspoloživih kapaciteta.
 
 



Prvo zajedničko gledanje je već večeras, kada Bosna i Hercegovina igra protiv Kanade u 21:00. A ako nas pitate gdje ovog ljeta gledati utakmice kada želite više od ekrana, Starry Night Arena zvuči kao najbolji plan.

 

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Naslovna fotografija: @starrynightretreat.ba


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!