TEKST: Ilda Lihić-Isović
DATUM OBJAVE: 12.7.2020.
Jedan od bazičnih i vječnih komada naše poslovne garderobe upravo je midi haljina.
Ujedno ženstvena, svestrana, elegantna i nosiva, obogaćena zanimljivim detaljima unijet će stylish notu u naše poslovne kombinacije.

Foto: @maryorton
Vole ih i street style zvijezde, a high street brendovi su se pobrinuli da na njihovim policama možete pronaći zanimljive modele koji zajedno sa vašim omiljenim cipelama, baletankama, salonkama, natikačama tvori idealnu uniformu za posao. Uz pomoć remena blago istaknite svoju siluetu, dodajte torbicu, zanimljiv nakit te se uvjerite zašto je midi haljina tako važan dio poslovne ženske garderobe.
Ovog ljeta popularni će biti modeli sa cvjetnim uzorkom, haljine na preklop i s gumbima, ali i modeli sa remenom te u pastelnim nijansama koji unose trendy prizvuk u svaku stilsku priču.

Foto: @shegoeswear
U nastavku smo izdvojili nekoliko favorita sa polica high street dućana koji će obogatiti i vašu poslovnu garderobu.
HIGH STREET PONUDA

ZARA 79,95 KM

ZARA 39,95 KM

ZARA 79,95 KM

ZARA 79,95 KM

ZARA 79,95 KM

ZARA 79,95 KM

ZARA 79,95 KM

ZARA 39,95 KM

ZARA 29,95 KM

Stradivarius 49,95 KM

Stradivarius 59,95 KM

Stradivarius 35,95 KM

Bershka 25,95 KM

Pull & Bear 25,95 KM

New Yorker 29,95 KM

ASOS 34,61 KM

ASOS 33,22 KM

ASOS 34,07 KM

ASOS 41,09 KM

ASOS 44,61 KM
TEKST: Ilda Lihić-Isović
Bijele pantalone, prugasti prsluk, dobar kroj. Sve je bilo na svom mjestu, ali kombinacija je još djelovala kao skica.
Umjesto da mijenjamo odjeću, u ARIA mall-u potražile smo tri stvari koje već složenom outfitu mogu dati jasan smjer: ljetni sjaj, nakit i torbu koja preuzima glavnu ulogu.
Naša ruta vodila nas je kroz FreshLine, Borboletu i Carpisu. Tri poslovnice, tri potpuno različita odgovora na isto pitanje: šta dodati kada je outfit skoro gotov?
Prva stanica bio je FreshLine kutak u ARIA mall-u, koji je teško previdjeti zahvaljujući otvorenim policama, živim bojama i voćnim motivima.




Ponuda je raspoređena prema različitim dijelovima rutine, od njege tijela i kose do proizvoda za sunčane dane. Na policama smo prvo primijetile Helios liniju, među kojom su krema za lice sa zaštitnim faktorom 50 i ulje za tijelo sa zaštitnim faktorom 30.



Ipak, uz jednostavan bijeli outfit najviše nas je zanimao završni efekat.
Pink Jungle svjetlucavo ulje za tijelo izgledalo nam je kao proizvod koji bismo nanijele na ramena i ruke neposredno prije izlaska.


Uz njega smo izdvojile Caribbean Coconut sprej za kosu te Mango piling za tuširanje, kao malu ljetnu rutinu koja stane u neseser.

Na drugom kraju prodajnog prostora čekale su kugle za kupanje, ručno rađeni sapuni i proizvodi za tijelo u mirisima manga, jagode, kokosa, citrusa i nara.



FreshLine ovdje ostavlja dovoljno prostora za pregledavanje, pa izbor rijetko ostane samo na proizvodu po koji smo prvobitno došle.
Pažnju nam je privukla i Strawberry & Milk limitirana kolekcija, spakovana kao gotova mala beauty priča.
Upravo je ona pokazala koliko miris i tekstura mogu promijeniti raspoloženje outfita i prije nego što dodamo ijedan modni detalj.

Nakon beauty dijela rutine, bijeloj kombinaciji trebalo je dati karakter.
U Borboleta poslovnici u ARIA mall-u nježne ružičaste niše i osvijetljene vitrine odmah vode pogled prema nakitu. Ponuda se kreće od jednostavnih zlatnih i srebrnih ogrlica do šarenih narukvica s koncem i razigranim privjescima.




Mi smo prvo isprobale ogrlicu s filigranskim leptirima. Uz prugasti prsluk djelovala je nježno, ali dovoljno upečatljivo da dekolte više ne izgleda prazno.

Srebrna ogrlica s kružnim privjeskom dala je istoj kombinaciji hladniji i grafičniji završetak. To je dobar primjer koliko jedan mali komad nakita može promijeniti smjer outfita bez promjene odjeće.


Na policama smo pronašle i modele u jarkim ljetnim bojama, uključujući ružičastu, ljubičastu, narandžastu i plavu.
Oni su lakši i razigraniji izbor uz neutralnu odjeću, posebno kada outfit ne treba još jedan veliki element, već samo malo boje.



Posljednja stanica bila je Carpisa poslovnica na prvom spratu ARIA mall-a, na čijem su ulazu već izloženi koferi različitih veličina i boja.
Ipak, našu bijelu kombinaciju najviše je promijenila torba s animal printom.



Široka ručka i neobična forma daju joj dovoljno karaktera da uz nju ostatak outfita može ostati potpuno jednostavan.
U kombinaciji s crnim novčanikom dobile smo praktičan duo koji vizuelno djeluje povezano, bez potrebe da svaki dodatak ima isti print.

Potpuno drugi smjer ponudila je velika pletena torba s maramom vezanom oko ručke. Uz nju smo pronašle i novčanik za sitnice koje ne želimo tražiti na dnu velike torbe.



Među manjim dodacima izdvojila se i plava lepeza s natpisom „Cherry“. Nije element oko kojeg ćemo složiti cijelu kombinaciju, ali je upravo ona vrsta sezonske sitnice koju ubacimo u torbu, a zatim koristimo svakog toplog dana.


Kombinaciju nismo mijenjale. Promijenile smo samo ono oko nje.
FreshLine joj je dao beauty finiš, Borboleta precizan detalj, a Carpisa potpuno novi karakter.
Kada je outfit skoro dobar, često mu ne nedostaje novi komad odjeće. Nedostaje mu jedna dobra odluka.
Najbolji dio? Sve smo pronašle na jednom mjestu, u ARIA mall-u. Jer kada je outfit skoro dobar, ponekad mu nedostaje samo jedan shopping krug.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!