TEKST: Ada Ćeremida

DATUM OBJAVE: 10.4.2026.

Ako imate osjećaj da vaša koža stalno “reaguje” bilo da je riječ o dehidraciji, crvenilu ili osjećaju zatezanja, niste jedini.

Upravo iz tog razloga na bh. tržištu se pojavljuje Laura, premium skincare brend iza kojeg stoji magistrica farmacije Sabina Korjenić, s fokusom na ono što često zanemarujemo: zaštitnu barijeru kože.

Umjesto brzih rješenja i trenutnih efekata, ovaj brend polazi od razumijevanja kako koža zaista funkcioniše i šta joj je potrebno dugoročno. Formulacije su razvijene na temelju nauke o koži, uz pažljivo odabrane aktivne sastojke, biomimetičke lipide i sisteme koji su kompatibilni s kožom.

Cilj nije “instant glow”, nego koža koja je hidrirana, uravnotežena i otpornija na svakodnevne utjecaje. Drugim riječima, manje stresa za kožu i više rezultata koji traju.


laura_bih_prirodna_kozmetika_bonjour_ba_1
 

Skincare koji počinje od onoga što koži zaista treba


Laura linija proizvoda osmišljena je kao rutina koja ne preopterećuje kožu, već joj daje ono što joj je potrebno u pravom trenutku, od čišćenja do zaštite i regeneracije.

U fokusu su formulacije u kojima svaki sastojak ima svoju funkciju, bez viška i bez nepotrebnih dodataka, što ih čini pogodnim i za osjetljivu kožu.


laura_bih_prirodna_kozmetika_bonjour_ba_2

U liniji se izdvajaju:
 

  • Face foam kao nježni čistač koji uklanja nečistoće bez narušavanja prirodne ravnoteže
  • hidratantni Noor serum koji pomaže u ujednačavanju tena i vraća svježinu koži
  • D krema koja štiti barijeru od vanjskih utjecaja poput hladnoće i zagađenja
  • N krema koja podržava regeneraciju i elastičnost tokom prirodnog ciklusa obnove
  • Diam-ON serum uljni serum koji nadoknađuje lipide i smanjuje osjetljivost
  • krema za područje oko očiju koja hidrira i zaglađuje delikatnu regiju


Ključni sastojci poput ceramida, hijaluronske kiseline, niacinamida i biljnih ulja pažljivo su balansirani kako bi podržali funkciju kože, bez osjećaja težine ili iritacije.


laura_bih_prirodna_kozmetika_bonjour_ba_3
 

Filozofija koja mijenja način na koji gledamo skincare


Ono što Lauru izdvaja nije samo formulacija, nego način razmišljanja.

U osnovi cijele filozofije nalaze se principi koji definišu svaki proizvod: prije svega, barrier-first pristup koji stavlja jačanje kože ispred rješavanja pojedinačnih problema. 

Tu je i funkcionalni minimalizam, gdje svaki sastojak ima jasnu svrhu, bez viška. Formulacije su osmišljene tako da rade s kožom, a ne protiv nje, uz clean pristup koji izbjegava nepotrebne dodatke, mirise i potencijalne iritanse.


laura_bih_prirodna_kozmetika_bonjour_ba_4

Umjesto da obećava transformaciju preko noći, ovaj brend fokus stavlja na kontinuitet, znanje i poštovanje prirodnih procesa kože. Ideja je jednostavna, zdrava koža nije rezultat agresivnih tretmana, već pravilne podrške njenoj funkciji.

Kroz minimalistički pristup i formulacije bez mirisa i potencijalnih iritansa, cilj je pomoći koži da radi ono što već zna, samo bolje.

 
Foto: Maja Topčagić/ PR


Bonjour

Biologique Recherche slavi 50 godina losiona P50

TEKST: PR

Biologique Recherche slavi 50 godina losiona P50 Biologique Recherche slavi 50 godina losiona P50

Lotion P50, istinska inovacija na području blage eksfolijacije, revolucionirao je pristup kozmetičkoj njezi. 

Stvorio ga je prije 50 godina Yvan Allouche, osnivač brenda Biologique Recherche, i ta je nova kategorija proizvoda privukla žene i muškarce diljem svijeta svojom jedinstvenom, učinkovitom i složenom formulom.

Da bi zadovoljio specifične potrebe svakog Trenutnog stanja kože©, Lotion P50 je tijekom godina prilagođavan te su tako nastali Lotion P50W za potrebe osjetljive, Lotion P50 za potrebe seboreične, Lotion P50V za potrebe devitalizirane i Lotion P50 PIGM 400 za potrebe kože s pigmentacijskim mrljama. 

Njegova priznata učinkovitost na epidermi lica navela je Biologique Recherche da razvije i verziju losiona P50 za tijelo i verziju za vlasište. 

Zahvaljujući svojim eksfolijacijskim i pročišćavajućim svojstvima te niskom pH, Lotion P50 postao je ultimativno rješenje za obnavljanje epiderme.
 

biologique-recherche-losion-p50_105-bonjour-ba


Novi aktivni sastojci za poboljšanje djelotvornosti


Kao rezultat dugogodišnjeg temeljitog istraživanja, Lotion P50 dostupan je u više varijanti kako bi zadovoljio specifične potrebe svakog Trenutnog stanja kože©.

„P“ u imenu označava „piling“, a „50“ dva epidermalna ciklusa koji u prosjeku traju 25 dana, što predstavlja vrijeme potrebno da se na koži primijete sve prednosti ovih losiona. 

Njihove jedinstvene formulacije učinkovite su zahvaljujući aktivnim sastojcima dobivenim iz biljnih ekstrakata sa svojstvima pročišćavanja i djelovanja protiv slobodnih radikala. 

Za učinkovitu i postupnu eksfolijaciju, jedinstvena kombinacija poli-, alfa- i beta-hidroksilnih kiselina svojstvenih za Biologique Recherche te biljnih ekstrakata obogaćena je specifičnim aktivnim sastojcima, a losioni su dostupni u šest varijanti:
 

biologique-recherche-losion-p50_106-bonjour-ba


Lotion P50 — Eksfolira i regulira; preporučuje se za seboreična i/ili keratinizirana Trenutna stanja kože©. 

Ekstrakti kiselice, smirne, mirte i luka      
 

biologique-recherche-losion-p50_108-bonjour-ba


Lotion P50W — Blago eksfolira i regulira; preporučuje se za tanka i/ili reaktivna Trenutna stanja kože©. 

Ekstrakt biljke Quillaja saponaria, ekstrakt arnike, ekstrakt čička.  
 

biologique-recherche-losion-p50_107-bonjour-ba


Lotion P50V — Eksfolira, regulira i obogaćuje kožu vitaminima; preporučuje se za devitalizirana i/ili Trenutna stanja kože© s nedostatkom tonusa. 

Ekstrakt spužve, ekstrakt hrena, ekstrakt oraha, ekstrakt kvasca.      
 

biologique-recherche-losion-p50_109-bonjour-ba


Lotion P50 PIGM 400 — Eksfolira, regulira, djeluje protiv tamnih mrlja i posvjetljuje; preporučuje se za pigmentirana i siva Trenutna stanja kože©. 

Magnezijev klorid, ekstrakt končare, ekstrakt dulse, kompleks lista breskve, jabuke i maline.      
 

biologique-recherche-losion-p50_110-bonjour-ba


Lotion P50 Corps — Poboljšava eksfolijaciju kože tijela; preporučuje se za sva Trenutna stanja kože©. 

Ekstrakt voća bogatog AHA kiselinama, magnezijev klorid, ekstrakt končare, jabučni ocat, ekstrakt kore breze.   
 

biologique-recherche-losion-p50_111-bonjour-ba


Lotion P50 Capillaire — Sadrži temeljnu formulu „Lotion P50“ i aktivne sastojke posebno prilagođene njezi vlasišta; preporučuje se za sva Trenutna stanja vlasišta©.

Jabučni ocat, ekstrakt bijele mrtve koprive, ekstrakt kore bora, magnezijev klorid, ekstrakt žižule.   

 

Lotion P50: čudesni eliksir 


Prije 50 godina Biologique Recherche razvio je novu generaciju poboljšanih eksfolijacijskih losiona koji nježno prate prirodni proces eksfolijacije. Ta formulacija još i danas omogućava stvaranje idealnih uvjeta za epidermu, da bi se koža mogla obnavljati na zdrav i uravnotežen način. 

Zahvaljujući svojim eksfolijacijskim i pročišćavajućim svojstvima te niskom pH, Lotion P50 idealan je za obnavljanje epiderme.

Nezaobilazan korak u fazi inicijalizacije, Lotion P50 ciljano djeluje na epidermu, zaštitnu barijeru od vanjskih štetnih utjecaja i učinaka vremena.

 Zahvaljujući njegovom djelovanju, epiderma je jača i tako u potpunosti može ostvarivati svoje zaštitne funkcije te podupirati potencijal samoobnavljanja kože. Ovaj jedinstveni proizvod za njegu kože kombinira prednosti pročišćavanja i eksfolijacije.

 

biologique-recherche-losion-p50-7-bonjour-ba


Preporuke za upotrebu u salonu ili kod kuće, nezaobilazan proizvod za njegu kože s dugotrajnim učincima


Za lice:

1. Pažljivo uklonite šminku s lica i vrata mlijekom za čišćenje Biologique Recherche koje odgovara vašem Trenutnom stanju kože©. 

2. U prvom tjednu upotrebe vodom navlaženu pamučnu blazinicu natopite s nekoliko kapi losiona i nanesite ga na lice, vrat i dekolte nježnim uzlaznim tapkanjem, bez trljanja, izbjegavajući područje oko očiju. 

3. U sljedećim danima losionom natopite suhu blazinicu. 

Zahvaljujući losionu P50 prilagođenom Trenutnom stanju kože©, epiderma je preporođena i vraća joj se blistavost u rutini koja joj svakodnevno pruža sve što joj je potrebno:

- koža je glatka i blistava

- ten je ujednačen i matiran

- tekstura kože je profinjena

- epiderma je jača i u potpunosti obavlja svoju zaštitnu funkciju

- prirodni proces eksfolijacije se ubrzava

- koža je pročišćenija, zdravija i spremna za nanošenje sljedećih proizvoda.


Za tijelo:

1.  Lotion P50 Corps nanesite na čistu kožu cijelog tijela uzlaznim masažnim pokretima, a posebnu pažnju posvetite suhim i grubim dijelovima (stopalima, laktovima, koljenima).

2. Lotion P50 Corps upotrebljavajte u kombinaciji s masažnom rukavicom za tijelo Biologique Recherche. Izvodite nježne pokrete vodeći računa o krhkosti kože. 

Ljuskice su uklonjene, a epiderma pročišćena. Koža je temeljito očišćena, uravnotežena i spremna za nanošenje prilagođenih proizvoda za njegu. 

Za vlasište:

1.  Ravnomjerno nanesite Lotion P50 Capillaire na vlasište, razdjeljak po razdjeljak.

2. Nježno ga umasirajte vrhovima prstiju. Ne ispirite.

3. Ostavite da djeluje pet do deset minuta. 

Nakon nanošenja losiona kosu možete oprati šamponom. 

Lotion P50 Capillaire pomaže ublažiti nadražaje. Izlučivanje sebuma je regulirano, a vlasište temeljito očišćeno i uravnoteženo.


Revolucionarna vizija eksfolijacije  
 

Prije 50 godina, jednako kao i danas, svi su snivali o zdravoj koži i njegovanom izgledu. Profesionalni kozmetičari, razočarani postojećim proizvodima, rješenje su potražili u novoj, perspektivnoj pojavi na tržištu: laboratorijima Biologique Recherche. 

Polazeći od pretpostavke da je svaka koža jedinstvena i da je treba njegovati, a da se ne narušava njezino zdravlje, Yvan Allouche, osnivač brenda Biologique Recherche, ne samo da je izgradio svoju viziju personalizirane njege kreiranjem protokola njege prilagođenih svakom Trenutnom stanju kože©, nego je razvio i novu kategoriju proizvoda koji pojačavaju fazu inicijalizacije u metodologiji Biologique Recherche. 

Koža na našem tijelu neprestano se regenerira: dan za danom, minutu za minutom, naša se epiderma obnavlja.

Iako je eksfolijacija prirodna pojava tijekom koje epiderma uklanja mrtve stanice sa svoje površine, ona se s godinama usporava. Poticanje eksfolijacije je stoga tehnika koja se često upotrebljava u dermatologiji i kozmetici, a podrazumijeva uklanjanje površinskog dijela epiderme, poznatog kao stratum corneum disjunctum. 

Za postizanje optimalnih rezultata prvenstveno treba poznavati epidermu. Stvaranjem idealnih uvjeta na njezinoj površini, moguće je koži pomoći da se razvija na zdrav i uravnotežen način. Njegovanje epiderme pomaže u obnavljanju zdravog, mladolikog i blistavog izgleda kože. 

Kao plod svojeg istraživanja o obnavljanju epiderme, Yvan i Josette Allouche su 1970. stvorili prvi Lotion P50: progresivan eksfolijacijski proizvod koji pročišćava, čisti i obnavlja, s jedinstvenom formulom koja epidermi omogućuje da ponovo pronađe svoju izvornu sposobnost regeneracije. 

Tako je Lotion P50 postao nezaobilazan korak u metodologiji Biologique Recherche, njezin najpoznatiji i najtraženiji proizvod.

Za tržište Bosne i Hercegovine distributer brenda Biologique Recherche je Contour D, koji u Sarajevu ima i svoju Ambassade de la Beauté. 

Istovremeno, proizvodi ovog francuskog brenda dostupni su i u odabranim partnerskim centrima širom BiH, uključujući DKC Farah Tuzla i Sarajevo, Foto Depil Studio Alta Sarajevo, Selma Alma Studio Derventa, Starsaesthetic Studio Bijeljina, Klinika ELBC Banjaluka, Mazoestetik Banjaluka, Gaia Beauty and Beyond Banjaluka, Studio Brankica Margetić Brčko, Studio La Bellezza Mostar i Krema Beauty Concept Store Mostar.
 

***
Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!