TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 3.7.2023.
U ulici Mostarskog bataljona bb, otvoren je prvi beauty koncept store u Mostaru, Krema, koji donosi neke od najpopularnijih beauty brendova na svijetu.
Riječ je o dućanu koji se oslanja na clean beauty koncept koji se oslikava i u samom interijeru prostora.
Već pri dolasku, simpatije krade zahvaljujući svojoj profinjenosti, jednostavnim linijama i pomno biranim materijalima.
Pokrenula ga je Aida Rebac, profesorica u JU Srednjoj politehničkoj školi Mostar koja ima više od 20 godina iskustva.

Tatjana Dragović, ekskluzivna distributerka Augustinus Bader brenda za cijelu regiju i Aida Rebac, osnivačica Krema concept store
„Ideja o proširenju mog beauty concept storea, rodila se iz ljubavi prema kozmetici. Smatram da Mostar zaslužuje imati mjesto gdje se žene i muškarci mogu njegovati visoko luksuznom kozmetikom koja je prvenstveno CLEAN. Takva vrsta kozmetike je na našem tržištu tražena ali ljudi nisu dovoljno informisani pa često kao dobrim proizvodima smatraju brendove koji su skupi, ne razmišljajući o štetnom djelovanju sastojaka. Augustinus Bader je proizvod s najmoćnijom molekulom TFC8 trenutno u svijetu kozmetike. Svi brendovi koji imamo u dućanu su pomno odabrani bez štetnih sastojaka. Trenutno u dućanu imamo tri brenda (Augustinus Bader, Mesoestetic, BioNike). Na ovome ne mislimo stati te nam je u planu dovesti još neke visoko brendirane CLEAN proizvode, poput šminke, parfema i za njegu kose itd." - otkrila nam je Aida.





Krema concept store klijentima nudi dva aspekta usluga - kao salon koji se bavi njegom lica kroz kozmetičke tretmane, kao i beauty store u kojem kupci mogu isprobati i kupiti Augustinus Bader liniju proizvoda za njegu kože lica i tijela.
Nismo mogli odoljeti da Aidu ne pitamo koji je proizvod njen favorit.
„Moj favorit je Augustinus Bader retinol serum, te njihove kreme bez kojih ne mogu zadnjih par godina.“
Iz Krema tima su najavili i skoro pokretanje web shopa, a vjerujemo da će beauty insideri u Krema concept store uživati svim osjetilima.



***
Foto: PR
TEKST: Ada Ćeremida
Ako imate osjećaj da vaša koža stalno “reaguje” bilo da je riječ o dehidraciji, crvenilu ili osjećaju zatezanja, niste jedini.
Upravo iz tog razloga na bh. tržištu se pojavljuje Laura, premium skincare brend iza kojeg stoji magistrica farmacije Sabina Korjenić, s fokusom na ono što često zanemarujemo: zaštitnu barijeru kože.
Umjesto brzih rješenja i trenutnih efekata, ovaj brend polazi od razumijevanja kako koža zaista funkcioniše i šta joj je potrebno dugoročno. Formulacije su razvijene na temelju nauke o koži, uz pažljivo odabrane aktivne sastojke, biomimetičke lipide i sisteme koji su kompatibilni s kožom.
Cilj nije “instant glow”, nego koža koja je hidrirana, uravnotežena i otpornija na svakodnevne utjecaje. Drugim riječima, manje stresa za kožu i više rezultata koji traju.
Laura linija proizvoda osmišljena je kao rutina koja ne preopterećuje kožu, već joj daje ono što joj je potrebno u pravom trenutku, od čišćenja do zaštite i regeneracije.
U fokusu su formulacije u kojima svaki sastojak ima svoju funkciju, bez viška i bez nepotrebnih dodataka, što ih čini pogodnim i za osjetljivu kožu.
U liniji se izdvajaju:
Ključni sastojci poput ceramida, hijaluronske kiseline, niacinamida i biljnih ulja pažljivo su balansirani kako bi podržali funkciju kože, bez osjećaja težine ili iritacije.
Ono što Lauru izdvaja nije samo formulacija, nego način razmišljanja.
U osnovi cijele filozofije nalaze se principi koji definišu svaki proizvod: prije svega, barrier-first pristup koji stavlja jačanje kože ispred rješavanja pojedinačnih problema.
Tu je i funkcionalni minimalizam, gdje svaki sastojak ima jasnu svrhu, bez viška. Formulacije su osmišljene tako da rade s kožom, a ne protiv nje, uz clean pristup koji izbjegava nepotrebne dodatke, mirise i potencijalne iritanse.
Umjesto da obećava transformaciju preko noći, ovaj brend fokus stavlja na kontinuitet, znanje i poštovanje prirodnih procesa kože. Ideja je jednostavna, zdrava koža nije rezultat agresivnih tretmana, već pravilne podrške njenoj funkciji.
Kroz minimalistički pristup i formulacije bez mirisa i potencijalnih iritansa, cilj je pomoći koži da radi ono što već zna, samo bolje.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!