TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 1.9.2016.

Stara tvornica duhana u Rovinju od 22. do 25. rujna,uskoro postaje poprište kreativnih ideja i zanimljivih predavača, a ime koje će definitivno odjeknuti ove godine jeJeremy Tai Abbett. On je kreativac i inovator koji surađuje s niz uspješnih kompanija kao što su Adidas, Zalando, Saatchi&Saatchi, a može se pohvaliti i da je suradnik Google-a.

Svoju karijeru Jeremy je započeo kao osnivač i direktor dizajna odgovornog za branding i korisničko iskustvo mobilnog start-upa Stuffle koji je zbog njegovog truda dobio Webby, Lead i Lovie nagradu, a na kraju ju je Apple prepoznao kao jednu od najboljih aplikacija 2012. godine. Od 1996. Abbett radi kao suosnivač tvrtke Fork Unstable Media koja je surađivala s velikim imenima poput Beiersdorf AG, Lufthansa i Daimler te s magazinom Wired Magazine. Također, suosnivač je multidisciplinarnog studija Truth Dare Double Dare koji već 16 godina djeluje kao savjetnik za kulturalne institucije poput Carnegie Hall i Guggengheim, a ujedno je i savjetnik za brendove poput BMW-a, Adobe-a i Gruner + Jahra.

Abbettov kreativni razvoj imao je zanimljivu putanju; s Fork Unstable Mediom radio je na tri projekta koji su kupljeni od strane Muzeja moderne umjetnosti u San Franciscu, a danas je jedan od postdiplomskih osnivača Interaction Design Ivrea. Ono što ovom kreativcu predstavlja stalni izazov je sponzoriranje i mentoriranje start-upova i radionica.

Jeremy Abbett

S motom „Činiti stvari opipljivima“ već tri godine radi za Google gdje podučava druge kako razviti inovacijske vještine te ujedno održava i radionice koje se fokusiraju na kreativni proces. Svojim odlikama kreativnog vođe istaknuo se upravo zbog svog posebnog pristupa tehnologiji za koju smatra da je neodvojiva od kreativnosti. Ne čudi stoga da ga se naziva „kreativnim evangelistom“ jer intenzivno radi na građenju kritične mase koja pruža podršku određenim tehnologijama. To konkretno znači da promovira korištenje određenog proizvoda ili tehnologije kroz razgovore, članke, blogove ili snimljene demonstracije.

Sudeći prema količini projekata, Jeremy Tai Abbett svoju karijeru još uvijek uspješno usmjerava uzlaznom putanjom, a njegovom impresivnom iskustvu i svježim idejama posjetitelji će moći svjedočiti na ovogodišnjem Weekend Media Festivalu, najvećem komunikacijskom festivalu u jugoistočnoj Europi koji se organizira pod generalnim pokroviteljstvom Adris grupe.      


Bonjour

Kreativac čije govore gledaju milioni dolazi u Sarajevo s temom koja danas muči svaki brend

TEKST: Bonjour.ba/PR

Kreativac čije govore gledaju milioni dolazi u Sarajevo s temom koja danas muči svaki brend Kreativac čije govore gledaju milioni dolazi u Sarajevo s temom koja danas muči svaki brend

U eri kada brendovi pokušavaju kontrolisati pažnju publike, a malo ko uspijeva zadržati autentičnost, u Sarajevo stiže čovjek koji je karijeru izgradio upravo pomjerajući granice kreativne industrije.

Radim Malinic, jedan od najprepoznatljivijih evropskih kreativaca današnjice i osnivač londonskog studija Brand Nu, bit će jedan od glavnih govornika ovogodišnje Branding konferencije, koja će se 18. septembra održati u Olimpijskoj dvorani Zetra pod sloganom “Brand New Control”.


branding_konferencija_bih_bonjour_ba_1

Malinic nije klasični dizajner niti tipični marketinški govornik. Vješto balansirajući između dizajna, brandinga, izdavaštva i kreativnog biznisa, postao je jedno od najtraženijih imena evropske kreativne scene.

Njegove knjige čitaju kreativci širom svijeta, TEDx govori bilježe milione pregleda, dok podcast “Daring Creativity” sluša publika u više od 160 zemalja. 

Nastupao je na globalnim platformama poput Adobe Maxa, OFF-a i FITC-a, konferencijama koje okupljaju sam vrh svjetske kreativne industrije.

 



Upravo zato njegov dolazak u Sarajevo ima posebnu težinu. 

U eri algoritama, hiperprodukcije sadržaja i brendova koji svakodnevno gube vlastiti identitet pokušavajući zadovoljiti trendove, Malinic otvara pitanje koje danas muči gotovo svaku kompaniju: kako ostati prepoznatljiv i kreirati komunikaciju koja ne manipulira, već inspiriše?

 

 

Njegovo predavanje bit će pogled iz prve ruke na način razmišljanja globalne kreativne industrije i uvod u promjene koje već danas oblikuju budućnost komunikacija, marketinga i brandinga.

Branding konferencija u organizaciji agencije Via Media već godinama u Sarajevu dovodi najrelevantnija regionalna i svjetska imena iz oblasti marketinga, komunikacija i kreativne industrije.

Svoje Early Bird kotizacije osigurajte na stranici www.branding.ba i budite dio događaja koji okuplja ljude koji oblikuju svjetsku kreativnu industriju.


Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!