TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 6.7.2017.
Sa svakim novim predstavljanjem noviteta na beauty sceni, naša make-up kolekcija u kupaonici raste, kao i broj napola korištenih ili proizvoda kojima je istekao rok trajanja. Srećom, postoji veliki broj programa koji nas motiviraju da postanemo odgovorniji prema proizvodima koje imamo u ormariću, recikliramo i naposljetku budete nagrađeni za cijeli proces. Zvuči vam zabavno?
#Terracycle
Terracycle je globalna platforma na kojoj možete reciklirati većinu beauty proizvoda koje imate u svom ormariću. Potrebno je da se logirate na njihovu stranicu, a možete poslati gotovo svaku make-up ambalažu ili proizvode za kosu. Surađuju s kompanijama Maybelline, L'oreal, Signal, Garnier ili L'Occitane. Kada detaljnije promotrite suradnje koje su napravili sa ovim brandovima, vidjet ćete da za npr. za svaki L'Occitane prazan/poluprazan proizvod koji donesete u za to predviđenu trgovinu, dobivate i 15% za kupovinu proizvoda čije je pakiranje reciklirano.
#MAC
Svi oni koji su dio MAC programa za šest praznih tubica ruža dobivaju jedan novi gratis po svom odabiru.
#LUSH
Svi oni koji su dio Loyal Lush programa za pet praznih recikliranih crnih pakiranja njihovih neodoljivih proizvoda za tijelo, lice ili kosu dobivaju jedan novi.
TEKST: Bonjour.ba, Promotivni članak
Nekad je za promjenu potreban samo pravi trenutak, ali i prava adresa.
U centru Sarajeva, gdje moda, shopping i lifestyle dišu jednim ritmom, Alta Shopping Centar je ovog proljeća pokrenuo kampanju Proljetni vibe koji osvaja.
Cilj? Inspirisati na promjenu, oživjeti stil i pokazati da proljeće nije samo nova sezona, nego i nova prilika za najbolju verziju sebe. U sklopu kampanje organizovan je makeover giveaway u vrijednosti od 1000KM, gdje su dvije sretnice zakoračile u dan koji ne donosi samo nove kombinacije nego i novu energiju.
Šta se desi kad spojite proljetnu energiju, najbolji shopping u gradu i stručnjake za stil?
Jutro je počelo u mirisnom, vibrantnom prostoru frizerskog salona Hair by Gigis. Stručne ruke frizera uzimale su u obzir teksturu, pokret i osobnost kose. Sabina i Ilda su kroz beauty tretman ušle u ulogu glavnih protagonistica dana, spremne za uzbudljivu priču.
Sabina Musić
Ilda Aličković Rožajac
Nakon frizure, selimo se u dm drogerie markt Alta centra. Ispod profesionalnih kistova, koža je zasjala u punom proljetnom sjaju: lagane teksture, prirodan glow i pažljivo naglašene crte lica pretvorile su šminkanje u pravu beauty ceremoniju. Podsjećamo da u dm drogerie marktu možete rezervisati svoj termin šminkanja za sve posebne prilike.
Uz novu frizuru i svjež makeup, sljedeća stanica je naravno shopping! Sa stilisticom Gashom Miladinović kao vodičem kroz najaktuelnije trendove, dobitnice su istraživale police Alta SC brendova.
Gordana Miladinović Gasha, stilistica, poduzetnica i modna novinarka
Look 1: Neutralna elegancija
Stilistica Gasha odlučila je Sabinu Musić uvesti u proljeće s dozom drame i balansa. Fokus stajlinga je na grafičkim hlačama iz RETRO dućana, brenda Maximon, koje svojim crno-bijelim printom stvaraju dinamičnu bazu.
Kombinirane su s RETRO asimetričnim crnim topom, te bež jaknom S.Oliver koji smiruje i elegantno zaokružuje izgled. U tom tonalnom ritmu, odabrane su i chic crne sandale Marco Tozzi.
Kada pričamo o detaljima, tu je prepoznatljivi "M" logom na MONA torbici, koji sa zaltnim detaljima zajedno sa naušnicama Caillou Void i prstenom Val iz WERKSTATT-a koji unose umjetničku notu u ovaj urbani, ali ženstveni proljetni look.
Look 2: Monohromatski proljetni minimalizam
Za Ildu Aličković Rožajac, Gasha je birala monohromatski, ali vrlo efektan pristup: kombinaciju u maslinasto zelenim tonovima, u kojoj svaki komad dolazi iz ponude RETRO prodavnice.
Lepršava suknja i bomber jakna, obje brenda S.Oliver, stvaraju skladnu siluetu, dok bijela bluza s rupičastim detaljima brenda Comma dodaje notu svježine i ženstvenosti.
Look je zaokružen torbicom David Jones u krem nijansi i klasičnim mokasinama Tamaris u bež tonovima, s diskretnim zlatnim akcentima. Upravo su zlatni tonovi povezani kroz cijeli outfit, naglašeni i kroz WERKSTATT naušnice Karo Brass. Ova kombinacija je dokaz kako minimalizam ne mora da odustaje od izražajnosti, idealan za gradske proljetne šetnje.
I taman kad su kombinacije bile spremne, uslijedio je finalni čin makeovera street style photo shoot u režiji Bonjour tima. Ulice Sarajeva postale su kulisa koja savršeno spaja urbano, proljetno i stylish.
Sve ovo dogodilo se upravo u ALTA Shopping Centru mjestu koje s pravom nosi titulu epicentra shoppinga, gastronomije, lifestylea i mode u Sarajevu. Sada znate gdje organizovati svoj makeover tamo gdje stil dolazi prirodno, a proljetna energija je u zraku.
Ovim projektom je dokazano da prava transformacija ne počinje samo promjenom garderobe, frizure ili makeup looka, počinje osjećajem da proljeće nosite u sebi. Ako tražite mjesto gdje moda, ljepota i inspiracija idu ruku pod ruku, Alta SC je ove sezone adresa koju ne želite zaobići.
Poticanjem kreativnosti i stvaranjem prostora za vibrantniji stil života, Alta SC doprinosi misiji da svaki posjetitelj pronađe najbolju verziju sebe.
Foto: Enida Kajević za Bonjour.ba
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!