TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 5.9.2015.
Emmanuelle Alt je inspiracija svim damama u nošenju klasičnih komada iz vašeg ormara. Od karirane košulje preko savršeno krojenih kaputa pa sve do cipela na špic, ova francuska urednica je najbolji pokazatelj da je minimalizam pomiješan s trendovskim modnim dodacima tajna odličnog stila.
Kad govorimo o trendovskim modnim dodacima, ni ona nije mogla odoljeti popularnim cipelama na vezanje, te je svoje dnevne kombinacije začinila upravo ravnim sandalama na vezanje.
Iako mnogi smatraju da je ljeti crna boja neprikladna, Emmanuelle je odabirom crno bijelih komada svoje kombinacije instantno učinila elegantnim. P.S. ove fotografije su i odličan pokazatelj da je pametno investirati i u upečatljiv remen.
TEKST: Ilda Lihić-Isović
Brend Plusminus već prepoznajemo po jedinstvenim komadima i snažnoj estetici koja ne traži potvrdu trendova, ali s novom kolekcijom „CHANGE“, otišli su korak dalje i doslovno utkali promjenu u samu tkaninu.
Nova Plusminus kolekcija nosi ime koje je istovremeno i poruka promjena. Ne ona velika i dramatična, već tiha, unutrašnja, koja se osjeti prije nego što se vidi.
„Htjeli smo napraviti nešto što neće obući samo tijelo izvana, nego će se osjetiti i iznutra“, kaže dizajnerica Ena Dujmović. U tom duhu, svaki komad izrađen je od pažljivo biranih prirodnih materijala: svile bez nasilja, bambusa koji prati pokret tijela, te vlakana od bananine kore, koja se ponašaju poput vizualne metafore za snagu i otpornost.
Kao i u svakoj prethodnoj kolekciji ovog brenda, i ovdje je centralno mjesto pripalo grafikama izrađenim bakropis tehnikom koje umjetnik Denis Haračić ručno prenosi na tkaninu.
Nisu novi detalj, ali su potpis koji nosi priču o procesu, o namjeri, o autentičnosti. Plusminus tako nastavlja biti modni brend koji ovu likovnu tehniku koristi kao neraskidiv dio dizajna.
Vizuali snimljeni u kamenolomu dodatno podcrtavaju ton kolekcije: promjena je moguća čak i u najčvršćim oblicima. Haljine, kombinezoni i tunike iz kolekcije djeluju gotovo arhitektonski, ali istovremeno lagano i fluidno.
Nosit ćete ih na način koji vama odgovara, a upravo to je, možda, najvažnija promjena koju moda treba.
Foto: Maja Topčagić
Modeli: Hanna Dujmović i Lejla Alisha
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!