TEKST: Emina Smaka
DATUM OBJAVE: 1.10.2021.
Jesen je sezona kada ponovo počinjemo provoditi vrijeme u kuhinji, sada kada su visoke temperature iza nas lakše je provoditi vrijeme pored rerne.
Tako da nas je ovaj jesenski dan inspirisao sa pravljenje jednostavnih kolačića.
Kroz naš #DoYouBonjour na profilu @mojratoric smo pronašli predivne fotogenične keksiće koje smo odlučili i sami napraviti, te podijeliti recept sa vama. Sigurni smo da će vam cijeli dom mirisati prekrasno.
RECEPT
Sastojci:
Priprema:
Sve sastojke zamijesiti u glatko tijesto, te zatim ga zamotajte u prozirnu foliju i ostavite u frižider 30 minuta. Kada izvadite tijesto iz frižidera, razvucite ga na pobrašnjenoj površini na debljinu od 5mm.
Izrežite željene oblike i složite na tepsiju obloženu papirom za pečenje. U unaprijed zagrijanoj rerni na 180°C peći 8-10 minuta te ukrasiti po želji.
* * *
Fotografije: @mojratoric
Tekst: Emina Smaka
TEKST: Bonjour.ba/PR | FOTO:
Najznačajniji festival fotografije u regionu, Sarajevo Photography Festival, zvanično je otvorio prijave za ovogodišnje, četvrto izdanje.
Ovaj događaj, koji povezuje regionalnu i svjetsku scenu, poziva fotografe da predstave svoje radove i takmiče se u okviru osam pažljivo odabranih kategorija:
Svaka od ovih kategorija omogućava takmičarima da izraze svoju kreativnost i pokažu tehničku vještinu, dok će članovi žirija, ugledni svjetski i europski profesionalci iz oblasti fotografije, izvršiti stručnu selekciju i odabrati najbolje radove.
Prijave se podnose putem web stranice festivala, a moguće je prijaviti se u jednu, tri ili sve kategorije. Svi zainteresirani mogu učestvovati u jednoj kategoriji koja im najviše odgovara ili se prijaviti za više kategorija kako bi prikazali širi spektar svojih vještina i stilova. Novitet ovogodišnjeg izdanja festivala je event kategorija, koja je prošireni oblik nekadašnje wedding kategorije. Rok za prijavu je 31. mart.
https://www.youtube.com/watch?v=cIsktlMHd14
Grand prix festivala iznosi 2.000 eura, dok je ukupan nagradni fond takmičenja 6.000 eura. Pored ovih vrijednih nagrada, koje su priznanje za trud i posvećenost, pobjednice i pobjednici će imati priliku da unaprijede svoj profesionalni status kroz prepoznavanje svog rada od strane međunarodnog žirija. Ovaj festival također nudi fantastične mogućnosti za umrežavanje i povezivanje s talentiranim fotografima, umjetnicima, kao i profesionalcima iz industrije, što može dovesti do novih suradnji i projekata.
Podsjećamo, Sarajevo Photography Festival ove godine održava se od 9. do 15. juna na više gradskih lokacija.
Takmičarski program pratit će i radionice, izložbe, predavanja, photo reviews te Photo Book Day i Movie Night. Festival predstavlja jedinstvenu platformu za izlaganje radova i promociju fotografije kao umjetničke forme, čime se stvara prostor za dalji razvoj karijere i proširivanje profesionalnih horizonata, ali i bogatiji kulturni sadržaj za publiku koja ima priliku da doživi inovativne pristupe i različite vizije fotografije.
Foto: Jasmin Agić
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!