TEKST: Ana Rotim

DATUM OBJAVE: 15.7.2022.

Osim što ima upečatljivi stil koji je često tema razgovora brojnih zaljubljenika u modnu scenu, Hailey Bieber je majstorica u kreiranju beauty trendova koji veoma brzo postanu viralni.


Naime, bilo da se priprema za crveni tepih ili pak na druženje s prijateljicama ova dama stavlja naglasak na prirodni look što oduševljava djevojke diljem svijeta. No, ovog puta nećemo govoriti o beauty rutini Hailey Bieber, niti pak o njenim najboljim makeup lookovima nego o manikuri koja je na društvenim mrežama postala hit.

 



Glazed-donut manikura koju je Hailey nosila na Met Gala večeri trenutno je jedna od najtraženijih manikura. Nazvana po glatkoj glazuri neodoljivog peciva ova manikura idealna je za dame koje vole minimalističku manikuru s notom glamura. Koliko je ova manikura postala hit u beauty svijetu govori i činjenica da je kozmetičarka @nailsbyzola koja stoji iza ove manikure podijelila na svojim društvenim mrežama sve detalje oko izrade ovog trende, te ju trenutno rekreiraju i poznate dame poput Vanesse Hudgens.

 

@haileybieber Here’s my nail combo ? the ? is to mix whatever color you choose with clear polish to thin it out ✨? @Zola ♬ She Share Story (for Vlog) - 山口夕依

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 


* * *
Naslovna fotografija: @nailsbyzola 


Bonjour

Ljeto Anje Kraljević stalo je u tri grada i tri beauty koraka

TEKST: Ilda Lihic-Isović

Ljeto Anje Kraljević stalo je u tri grada i tri beauty koraka Ljeto Anje Kraljević stalo je u tri grada i tri beauty koraka

Anja Kraljević ljeto veže za Istru, Sarajevo Film Festival i Mostar. Mi smo joj u taj raspored dodale dan uz bazen, a zatim, pred večernji izlazak, otvorile neseser. 
 


Rezultat je ljetni GRWM u tri kratka koraka i razgovor koji je od šale brzo stigao do uloge koja joj je promijenila način razmišljanja.
 

anja_kraljevic_loreal_bonjour_b
 

Istra, Sarajevo Film Festival i Mostar. Tri lokacije koje dobro opisuju ljetni ritam glumice koju smo gledali u serijama Kotlina, Tender i Znam kako dišeš, ali čiji je profesionalni put snažno vezan i za pozorište.
 

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-111-bonjour-ba


Na pitanje koji film može gledati sto puta, Anja kaže da je lista duga, ali izdvaja Once Upon a Time in America i Scarface. Kada govorimo o ulozi koja ju je najviše promijenila, odgovor vodi do Kamernog teatra 55.

„Uloga Katarine u predstavi Ljubičasto Selme Spahić i cijeli taj proces na najpozitivniji su način utjecali na mene, promijenili moj način razmišljanja i inspirisali me“, kaže.


Beauty lekcija koju je ponijela sa seta


Glumački set donio joj je i jednu vrlo praktičnu lekciju: kako sačuvati makeup i učiniti da traje.

To nam je bio dobar uvod u drugi dio našeg zajedničkog dana. Nakon bazena spremale se za izlazak i look koji zadržava svježinu kože, uz toplinu i sjaj na pažljivo odabranim mjestima.
 

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-116-bonjour-ba

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-102-bonjour-ba

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-16-bonjour-ba


Rutinu je gradila kroz tri koraka: L’Oréal Paris LUMI Glotion, novi LUMI bronzer u stiku i novi LUMI highlighter u stiku.
 

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-9-bonjour-ba

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-10-bonjour-ba


Prvi korak: Sjaj koji počinje od baze


Kao bazu koristila je L’Oréal Paris LUMI Glotion, ovog ljeta u fokusu u novoj nijansi 904 Deep Glow.

Može se nositi samostalno, nanijeti ispod ili preko pudera te koristiti kao highlighter na odabranim dijelovima lica. 
 

anja_kraljevic_loreal_bonjour_ba_2


Formula obogaćena glicerinom i shea maslacem koži daje svjež, prirodan sjaj i pruža do 24 sata hidratacije**, bez masnog osjećaja.
 

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-3-bonjour-ba

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-104-bonjour-ba


**Instrumentalni test.

Na ovaj način glow ne dolazi tek u posljednjem potezu. On postaje dio baze na koju kasnije dodaje toplinu i intenzitet.


Drugi korak: Toplina koju možemo nadograđivati


Glavni korak rutine pripao je novom L’Oréal Paris LUMI bronzeru u stiku, namijenjenom konturiranju i dodavanju topline licu.

Kremasta formula s puderastim finišem ravnomjerno se stapa s kožom, a nadogradiv intenzitet omogućava da Anja krene od suptilnog efekta i po potrebi pojača brončani sjaj. 

Bronzer se može nanijeti na čelo, jagodice i liniju čeljusti, a dostupan je u tri nijanse.
 

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-4-bonjour-ba
 

Anja ga najradije blenda spužvicom.

„Bronzer uvijek nanosim beauty blenderom jer mi se tako najbolje stopi s kožom i uspijem naglasiti ono što želim“, objasnila nam je.
 

anja_kraljevic_loreal_bonjour_ba_3


Upravo taj način nanošenja ostavlja dovoljno prostora za kontrolu: proizvod se prvo može utapkati u kožu, a zatim postepeno nadograditi na mjestima na kojima želimo više topline.


Treći korak: Glass-skin finiš


Posljednji korak donosi novi L’Oréal Paris LUMI highlighter u stiku. Njegova višenamjenska gel-krem formula glatko klizi po koži, lako se nadograđuje i pruža trenutni sjaj u jednom potezu.
 

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-2-bonjour-ba
 

Može se nanijeti na jagodice, ispod krajeva obrva, iznad usana, na vrh nosa ili na tijelo. Dostupan je u dvije blistave nijanse, pogodan za sve tipove kože i kreiran za svjež, reflektirajući finiš s glass-skin efektom.
 

anja_kraljevic_loreal_bonjour_ba_4


Time je Anjin look bio završen: topliji ton, strateški postavljen sjaj i lagan makeup koji se uklapa u večer nakon dana provedenog uz bazen.
 

anja-kraljevic-ljetni-grwm-nakon-bazena-83-bonjour-ba
 

Formula za ljetno spremanje bila je sasvim jasna: sjaj u bazi, toplina na jagodicama i highlighter na mjestima koja hvataju svjetlost.

Uz LUMI Glotion, LUMI Bronze i LUMI highlighter, dan uz bazen dobio je svoju večernju verziju u svega nekoliko poteza. Look koji jednako dobro prati Istru, festivalsko Sarajevo i Mostar, ali i svaki ljetni plan koji zapravo počinje tek kada sunce zađe.

 

Ovaj sadržaj je nastao u suradnji sa L'Oréalom Paris
Bonjour.ba produkcija
Voditeljica projekta: Semra Manjura
Autorica & vizualni dizajn članka: Ilda Lihić-Isović
Grafički dizajn: Marija Perić
Foto i video: Marko Jovančić
Sagovornica: Anja Kraljević
Lokacija: Hotel Emporia Mostar 


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!