TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 11.10.2023.
Prvi put se dogodilo da neovisna agencija iz BiH dobije onu najprestižniju nagradu na Golden Drum festivalu.
Titula agencije godine u Adriatic regiji na prestižnom ovogodišnjem festivalu “Golden Drum” u Portorožu pripala je agenciji Via Media. Ovo je ujedno dosad najznačajnije priznanje ikada dodijeljeno nezavisnoj marketing agenciji u Bosni i Hercegovini.
Golden Drum festival predstavlja jedan od najznačajnijih događaja u Evropi, a istovremeno je i jedan od sedam najprestižnijih festivala kreativnosti na globalnom nivou. Ove godine su svoje radove prijavile agencije iz čak 29 zemalja, a više od 950 prijava na konkurs premašilo je sve ranije rekorde.
Pažljivo odabrani radovi regionalnih kreativnih agencija, predstavljajući najbolje od najboljih iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Kosova, Sjeverne Makedonije, Crne Gore, Srbije i Slovenije bili su u konkurenciji za titulu "Adriatic Agency of the Year".
Žiri sastavljen od stručnjaka iz cijelog svijeta, postavio je izuzetno stroge kriterije za ovu kategoriju, budući da je to najznačajnija nagrada u regiji, koja ima veliku važnost za rangiranje agencija u kreativnom sektoru.
„Bosna i Hercegovina je poznata po raznim stvarima, osim po advertajzingu, a sada je zahvaljujući neovisnoj agenciji dospjela na mapu evropske kreativne industrije. Ovo je izuzetan trenutak za sve nas u agenciji Via Media i želim se zahvaliti svim članovima tima na njihovom predanom radu.
Golden Drum festival nam je donio i druge vrijedne nagrade na koje smo također ponosni. Ipak, posebno nas raduje priznanje za kampanju "U Bingu sam izazov" koja je osvojila srebro u kategoriji Creative Effectiveness, Profit kao i srebro u kategoriji Activation, Live Activation, dok smo osvojili treće mjesto u kategoriji Content, Cross - Platform Storytelling“ – rekao je Haris Mujanović, CEO Via Media.
Pored ovih nagrada, agencija Via Media je u ukupnom poretku osvojila treće mjesto kao Digital Agency of the Year, četvrto mjesto kao Independent Agency of the Year i sedmo mjesto kao Production Agency of the Year.
* * *
Foto: Via Media PR
TEKST: Bonjour.ba - PR
U hotelu Bosmal Arjaan by Rotana održana je prva Pro-Femina konferencija u Sarajevu, u organizaciji magazina Ljepota & Zdravlje, pod temom „Najbolja verzija sebe“.

Konferencija je okupila stručnjake i govornike iz oblasti zdravlja, ljepote, biznisa i ličnog razvoja, s ciljem otvaranja tema vezanih za savremeni pristup brizi o sebi.
Otvaranje konferencije pripalo je Aidi Olević Maljević, glavnoj i odgovornoj urednici i suvlasnici magazina Ljepota & Zdravlje, koja stoji iza ideje i razvoja platforme Pro-Femina u BiH.

Aida Olević Maljević
U svom obraćanju istakla je važnost cjelovitog pristupa zdravlju, ljepoti i kvalitetu života, naglašavajući da istinska ljepota počinje razumijevanjem.

Program konferencije obuhvatio je panele i predavanja o zdravlju, njezi i svakodnevnim navikama.
Panel o dermatologiji moderirala je Zvezdana Stojaković, uz učešće Nataše Lukić i dr. Jelene Brkić, a fokus je bio na pristupima njezi kože i razlikama između trendova i klinički potvrđenih rješenja.

Zvezdana Stojaković

Nataša Lukić
Panel o treningu i ishrani vodila je Ajla Šabanović, uz Amelu Ivković O’Reilly i Adnana Maljevića, gdje se govorilo o balansu fizičke aktivnosti i nutritivne podrške.

Ajla Šabanović

Adnan Maljević i Amela Ivković O’Reilly


Case study o njezi kože vodila je Amra Chekovikj uz Maidu Ribić, s fokusom na osnovne korake svakodnevne rutine.

Panel o hormonima i stresu moderirala je Mersiha Mime Mehić, uz Ajlu Hadžić i mr. sc. Anidu Divanović Slato, gdje se govorilo o utjecaju stresa i hormonalnom balansu.


Mersiha Mime Mehić, mr. sc. Anida Divanović Slato i Ajla Hadžić, menadžerica marketinga dm drogerie markt BiH
U okviru case study segmenta o prevenciji govorile su Gorana Mutnović i Aeta Čomor, s naglaskom na važnost redovnih pregleda.
Predavanje o njezi kože tokom ljeta održala je Edina Dolović uz moderaciju Adele Bevande, dok je prof. dr. sc. Suzana Savić govorila o utjecaju duhanskog dima na kožu.

Adela Bevanda
Završno predavanje održao je Almir Maljević, s fokusom na fizičku aktivnost i navike nakon četrdesete.

Almir Maljević
Posebnu zahvalnost organizatori upućuju partnerima konferencije: Oriflame, dm drogerie markt, Dolfarm, Kozmetika Afrodita, Elit Nutrition, Prolab, Centar dr Suzana Savić i PFHSC, kao i partnerima Bingo, Martimex, SolSoul, Point Wellness & Spa, Mumu Korean Beauty, Prolom Beauty Care i MojPosao.ba, koji su dodatno obogatili iskustvo učesnika kroz expo zonu i poklon pakete.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!