TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 26.1.2021.

Franz & Sophie adresa je u Sarajevu koja dokazuje da je ritual ispijanja čaja, uistinu užitak za sva čula te da ga prati odabir posebne šalice, ali i visokokvalitetnih čajeva koji donose brojne benfiti za organizam kroz cijelu godinu.

Prekrasne arome koje vas osvoje već pri prvom ulazu u prodavnicu, drvene police obogaćene metalnim kutijama s različitim vrstama čaja, šarolika ponuda čajnika i dodataka za pripremu te serviranje čaja, čini ovo mjesto nezaobilaznom stanicom pri dolasku u Sarajevu.

Simpatije svojih kupaca osvojili su i novom kolekcijom čajeva koji su nazvani po bh. rijekama i koje prati i zanimljiv dizajn koji potpisuje dizajnerica Nina Knežević. Riječ je o poklon paketima koji osvajaju dizajnom, pričom i svojom unikatnošću!

„Udružili smo svoje znanje o čajevima sa zaigranim umjetničkim darom naše drage prijateljice, Nine Knežević, jedne od najznačajnih savremenih bh. dizajnerica. Napravili smo izbor pet vrhunskih čajnih mješavina koje smo imenovali po našim moćnim rijekama: Una, Vrbas, Bosna, Drina i Neretva, a sve smo upakovali u atraktivne kutije. Spojili smo ljepotu sa izuzetnim ukusima i aromama te tako napravili praktičan poklon paket koji je već oduševio brojne diplomate, goste, uglednike, aktiviste, ljubitelje prirode, hedoniste...“ - stoji u njihovoj objavi

Čajevi 'Pet rijeka' mogu se kupovati pojedinačno, ali i u sklopu poklon paketa, a više detalja saznajte u njihovoj prodavnici na adresi Petrakijina 6 u Sarajevu ili online, na njihovoj službenoj Facebook stranici.

***
Foto: Svijet Organskog Čaja Franz & Sophie
Tekst: BONJOUR.ba


Bonjour

Brzi, lagani i savršeni za ljetne dane – video recepti za doručak koji volimo

TEKST: Adelisa Mašić

Brzi, lagani i savršeni za ljetne dane – video recepti za doručak koji volimo Brzi, lagani i savršeni za ljetne dane – video recepti za doručak koji volimo

Kad temperature porastu, jutarnji obroci koji su lagani, svježi i brzo gotovi postaju naš prvi izbor.

Upravo zato donosimo tri ideje za tost koje izgledaju podjednako lijepo koliko su i ukusne – idealne za ljetni doručak ili kasni brunch.

 



Prva ideja je french toast sa svježim jagodama. Mekan hljeb umočen u smjesu s jajima i lagano zapečen, uz dodatak kremastog namaza i svježeg voća – jednostavan, ali efektan početak dana.

 



Druga varijanta je bruschetta s avokadom i sirom. Baget, zreli avokado i otopljeni sir čine ukusnu kombinaciju, a možeš dodati i nekoliko kapi limuna za dodatnu svježinu.

 



Treća opcija je banana tost – klasik koji se lako prilagođava. Uz kikiriki puter, banane i dodatke poput bobičastog voća, cimeta ili kašike jogurta, postaje doručak kojem se rado vraćamo.

 

 
 

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba 

Naslovna fotografija:  @anna_dorzh 
 

 


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!