TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 24.3.2017.
Šaren, šarmantan i jedinstven – ovako bismo najlakše opisali Food Market. Food Market je osnovan krajem 2015. godine s ciljem da se Sarajevu predstavi sasvim novi koncept restorana. Naime, Food Market se sastoji od šest različitih stanica - Asian, Sicily (Pizza i Salate), Frida (Meksiko i Španjolska), Pasta bar, Sandwich i BBQ, gdje svako može naći nešto po svom ukusu. Restoran nudi pogled na grad
Tko potpisuje uređenje Food Marketa?
Interijer potpisuje bosanskohercegovački arhitekta Sead Gološ koji je inspiraciju našao upravo u spajanju modernog i retro stila, kreirajući kutak za svakoga. Interijer je zamišljen kao oaza koja zrači vedrinom, gdje jednako uživaju mladi, stariji, porodice ili grupa prijatelja. Kao što je Food Market fuzija različitih kuhinja, tako je i sam enterijer kombinacija različitih stilova, modernog i retro usklađenog s prirodom, što daje naglašenu osobnost restoranu. Prostor je bogat zelenilom i prirodnim osvjetljenjem koje donosi svježinu i toplinu, a sa kombinacija pastelnih boja namještaja donosi i toplinu. Uređenje s različitim stilovima, bojama i uzorcima je moderno i svježe, ali tako nešto je teško uskladiti, no ovaj restoran je uspio da postane sinonim za originalnost i jedinstvenost.
Što biste osobi koja prvi put dolazi u vaš restoran svakako preporučili da isproba?
Svakako bismo preporučili da probaju azijsku hranu u kojoj mi doista uživamo. Posebno bismo izdvojili jelo Beef Karahi koje se sastoji od pikantne teletine spremljene sa začinima masala, kumin i chilli papričicama. Za one koji preferiraju piletinu tu je Buryani, slavno pakistansko jelo koje se sastoji od riže, piletine i začina grand masala, bijelim lukom, đumbirom i paradajz sosom. Također, pica Toscana je omiljena u restoranu, svakako je nemojte zaobići u kombinaciji sa ukusnim bezalkoholnim koktelima.
Kako će izgledati vaš proljetni meni?
U proljetnom meniju predstavljamo par novih jela, koji su bazirani na svježim i laganim kombinacijama. Salad bar stanica dobiva dvije nove salate- Orange salata te Tex-Mex salata. BBQ stanica dobiva Chicken burger s novom recepturom za one koji odluče da prevare vrijeme i ljetne pripreme. Također, stanica Frida će dobiti Enchiladu, a Sandwich bar ukusne voćne doručke s dodatkom cimeta, meda ili vrhnja, marmelade, domaćeg peciva i cijeđenog soka od naranče.
Tko čini Food Market tim?
Food Market tim čini skupina ljudi kompletnih znanja i vještina, koji su predani zajedničkim poslovnim ciljevima. Tim koji je motiviran i pouzdan i koji svakodnevno radi na poboljšanju. Trudimo se nuditi ljubaznost i ukuse koji će zaista izmamiti osmijeh i zadovoljstvo svakog gosta.
Foto: Amina Meholjić-Čorbo
TEKST: Ilda Lihić-Isović
Hajde da te vratimo nazad.
Ekskurzija. Mama ti u ruksak ubacila sendvič, naravno sa Poli.
Na prvoj pauzi cijela ekipa vadi svoje, i logično, svi imate isto. Razlika je samo u dodacima.
Ili ono vrijeme poslije koncerta. Gladni, umorni, ali znate tačno gdje idete… po sendvič sa Poli salamom, bez salate jer vam treba pun doživljaj, onaj pravi, prepoznatljivi miris koji ne možeš zamijeniti ni s čim.
Ili pauza između ispita. Dijeliš sendvič s kolegicom, pola-pola, i onda zajedno rasturite ispit kao da vam je to bio mali ritual prije svakog uspjeha.
Izazov? Uvijek se nađe neko ko kaže: "Daj griz."
Poli je to primijetio.

Taj miris je jedan od najjačih i prepoznatljivih Poli aduta, a tvoj najveći izazov. Svi hoće tvoj sendvič jer Poli miris se ne da sakriti.
Širi se, provocira i prije nego što stigneš do prvog griza… već si okružen. Ruke sežu, pogledi lete, a tvoj sendvič odjednom postaje zajednička imovina.

Poli je osmislio rješenje. Rezultat je Poli Eau de Camouflage, prvi jestivi parfem na bazi prehrambenih komponenti, razvijen u suradnji s evropskim aromatičarima, s ciljem da blago maskira prepoznatljivi Poli miris svježim notama citrusa i kleke.

Raspršivač se nanosi direktno na omot ili u neposrednu blizinu tvog Poli snacka i djeluje kao olfaktorni štit, dovoljno jak da odvrati nepozvanog gosta, a da pritom ne naruši integritet sendviča.

U prevodu? Onaj koji je već krenuo s “daj samo jedan griz”, stat će.
Onaj koji je bacio oko na tvoj sendvič, promijenit će plan.
Po prvi put, tvoj Poli sendvič ima realnu šansu da ostane samo tvoj!
Razvijen u suradnji s evropskim aromatičarima, Eau de Camouflage prolazi kroz certifikaciju jestivosti po E-klasi i siguran je za upotrebu u neposrednoj blizini hrane.
Prema internim testiranjima, smanjuje "neovlašteno uzimanje tuđe hrane" za čak 73% u kancelarijskim uslovima, a u školskim okruženjima taj postotak raste na 89%.

E da, samo da razjasnimo, Poli Eau de Camouflage nije klasična prvoaprilska šala.
Parfem je zaista razvijen i postoji, a iz Poli tima najavljuju i mogućnost limited edition izdanja kroz posebne aktivacije.
U međuvremenu? Poli salama ostaje konstanta koju svi već dobro poznajemo.
Čuvajte sendviče.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!