TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 10.4.2025.
Deseto ljeto snova. Pet dana. Jedan grad. Bezbroj trenutaka za pamćenje.
Sarajevo, grad snova, destinacija broj jedan po izboru National Geographic, ponovo će postati epicentar elektronske muzike, plesa i neponovljive energije od 28. maja do 1. juna. Garden of Dreams Festival 2025 najavljen je kao najveće izdanje do sada: petodnevno slavlje muzike, zajedništva i snova.
Ove godine, Garden of Dreams ulazi u svoju desetu sezonu, noseći sa sobom desetljeće iskustva, uspomena i ljubavi prema muzici. Garden of Dreams Festival, će po prvi put trajati čak pet dana, donoseći potpuno novo iskustvo svima koji su već postali dio Garden porodice, ali i onima koji će to tek postati.
Nove lokacije, novi sadržaji, dobro poznata energija
Publika može očekivati nove festivalske lokacije širom Sarajeva, pažljivo odabrane prostore koji će biti pretvoreni plesne podije i predstavljeni na način na koji to do sada nikada nisu bili. Uz njih dolaze i novi stagevi i novi zvuk, produkcija na svjetskom nivou i sadržaji koji će dodatno obogatiti festivalsko iskustvo.
"Ove godine želimo podići stvari na potpuno novi nivo," poručuje jedan od osnivača festivala, Bojan Jović. “Deset godina snova zaslužuje više dana, više prostora, više emocije. Želimo festival koji će obilježiti sezonu, ali i ispričati priču o svemu što smo zajedno prošli.”
Međunarodna imena koja prvi put dolaze u Sarajevo
Jedan od glavnih fokusa Garden of Dreams Festivala 2025. kao i uvijek, bit će i lineup: pažljivo složena lista međunarodnih izvođača koji će po prvi put nastupati u Sarajevu, zajedno s najjačim regionalnim i lokalnim imenima.
"Kreirali smo lineup koji će zadovoljiti i najzahtjevnije zaljubljenike u elektronsku muziku. Bit će tu imena koja su stvarala regionalnu i svjetsku scenu, ali i ona nova koja će je oblikovati u budućnosti. Vidjet ćete i neka lica koja niste ni mogli zamisliti da mogu biti dio elektronske scene, ali se savršeno uklapaju tu i stvaraju neki potpuno novi zvuk. Kombinujemo iskustvo i svježinu, baš kao i sam Garden.", ističe Renad Čelik, suosnivač festivala.
Festival kao pokret
Garden of Dreams Festival nije samo muzički događaj, to je pokret koji je izrastao iz Sarajeva, ali čiji su otkucaji prepoznati i van granica. U prethodnoj godini, Garden zvuk predstavio se publici u Londonu i Las Vegasu, a uskoro slijedi i Amsterdam. Ipak, kako poručuju organizatori: Sarajevo je dom.
"Uvijek se vraćamo ovdje, jer ovdje sve ima smisla. Svaki naš Festival je ujedno i pismo zahvalnosti gradu koji nas je oblikovao", kaže tim koji stoji iza Garden of Dreamsa.
Početak ljeta u znaku Bašte snova
Festival će se održati od 28. maja do 1. juna 2025. godine, a tačan sadržaj i prvi val izvođača bit će uskoro objavljeni. Ovim Festivalom, Garden of Dreams zvanično otvara ljetnu sezonu, kako za Sarajevo, tako i za cijelu regiju. Ulaznice će uskoro biti dostupne, a s obzirom na veliko interesovanje, organizatori savjetuju da se prati zvanična komunikacija i da se karte osiguraju na vrijeme.
Garden of Dreams Festival 2025 bit će više od festivala. Bit će to proslava deset godina zajedništva, vjere u muziku i moći snova koji nas povezuju. Zabilježite svoje kalendare i vidimo se u snovima.
TEKST: Bonjour.ba - PR
U hotelu Bosmal Arjaan by Rotana održana je prva Pro-Femina konferencija u Sarajevu, u organizaciji magazina Ljepota & Zdravlje, pod temom „Najbolja verzija sebe“.

Konferencija je okupila stručnjake i govornike iz oblasti zdravlja, ljepote, biznisa i ličnog razvoja, s ciljem otvaranja tema vezanih za savremeni pristup brizi o sebi.
Otvaranje konferencije pripalo je Aidi Olević Maljević, glavnoj i odgovornoj urednici i suvlasnici magazina Ljepota & Zdravlje, koja stoji iza ideje i razvoja platforme Pro-Femina u BiH.

Aida Olević Maljević
U svom obraćanju istakla je važnost cjelovitog pristupa zdravlju, ljepoti i kvalitetu života, naglašavajući da istinska ljepota počinje razumijevanjem.

Program konferencije obuhvatio je panele i predavanja o zdravlju, njezi i svakodnevnim navikama.
Panel o dermatologiji moderirala je Zvezdana Stojaković, uz učešće Nataše Lukić i dr. Jelene Brkić, a fokus je bio na pristupima njezi kože i razlikama između trendova i klinički potvrđenih rješenja.

Zvezdana Stojaković

Nataša Lukić
Panel o treningu i ishrani vodila je Ajla Šabanović, uz Amelu Ivković O’Reilly i Adnana Maljevića, gdje se govorilo o balansu fizičke aktivnosti i nutritivne podrške.

Ajla Šabanović

Adnan Maljević i Amela Ivković O’Reilly


Case study o njezi kože vodila je Amra Chekovikj uz Maidu Ribić, s fokusom na osnovne korake svakodnevne rutine.

Panel o hormonima i stresu moderirala je Mersiha Mime Mehić, uz Ajlu Hadžić i mr. sc. Anidu Divanović Slato, gdje se govorilo o utjecaju stresa i hormonalnom balansu.


Mersiha Mime Mehić, mr. sc. Anida Divanović Slato i Ajla Hadžić, menadžerica marketinga dm drogerie markt BiH
U okviru case study segmenta o prevenciji govorile su Gorana Mutnović i Aeta Čomor, s naglaskom na važnost redovnih pregleda.
Predavanje o njezi kože tokom ljeta održala je Edina Dolović uz moderaciju Adele Bevande, dok je prof. dr. sc. Suzana Savić govorila o utjecaju duhanskog dima na kožu.

Adela Bevanda
Završno predavanje održao je Almir Maljević, s fokusom na fizičku aktivnost i navike nakon četrdesete.

Almir Maljević
Posebnu zahvalnost organizatori upućuju partnerima konferencije: Oriflame, dm drogerie markt, Dolfarm, Kozmetika Afrodita, Elit Nutrition, Prolab, Centar dr Suzana Savić i PFHSC, kao i partnerima Bingo, Martimex, SolSoul, Point Wellness & Spa, Mumu Korean Beauty, Prolom Beauty Care i MojPosao.ba, koji su dodatno obogatili iskustvo učesnika kroz expo zonu i poklon pakete.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!