TEKST: Emina Smaka

DATUM OBJAVE: 14.3.2024.

Conde Nast Traveller je jedan od najprestižnijih magazina kada je riječ o putovanjima, bilo da govorimo o pronalasku smještaja, trikovima i savjetima za organizaciju putovanja ili listama najljepših Airbnb smještaja.


Na njihovoj listi se prošle godine našla i jedna planinska kućica iz BiH, Little Cottage Dream. No, ovaj put nismo tražili smještaj za vikend odmor, nego smo se bacili na istraživanje najljepših hotela. Jedan takav smo pronašli na Conde Nast Traveller 2024. zlatnoj listi

 


 

Vibrantni hotel u Marrakechu 

Riječ je o hotelu El Fenn koji je otvoren prije 20 godina sa 6 soba. 2020. El Fenn se proširio na dva susjedna riada kako bi stvorio nove sobe, novi bazen na krovu i bar u prizemlju. 2022. godine, završili su razvoj "Colonel House" dodajući deset novih soba i apartmana i sve povezujući u 1 prostor. 

 



Slike, boje, tkanine i namještaj stalno se premještaju, prostori se osvježavaju ili iznova dizajniraju tako da svaki put kad se vratite, pronađete nešto novo. A šta će vas to dočekati u ovom hotelu otkrivamo ispod. 

 

Sobe hotela El Fenn 

 



Kupaonice iz snova 

 



Terasa na kojoj želimo provesti ljeto 

 

* * * 
Fotografije: @elfennmarrakech


Bonjour

Idete u Beč ovog mjeseca? Ovo je lokacija mašne ispred koje se svi fotkaju.

TEKST: Adelisa Mašić

Idete u Beč ovog mjeseca? Ovo je lokacija mašne ispred koje se svi fotkaju. Idete u Beč ovog mjeseca? Ovo je lokacija mašne ispred koje se svi fotkaju.

Postoje mjesta u Beču koja tokom decembra postanu pravi mali ritual. Popp & Kretschmer je jedno od njih.

Na uglu Kärntner Straße, odmah uz Operu, svake zime zasija ogromna crvena mašna koja zgradi daje izgled velikog prazničnog poklona. Nema prolaznika koji se tu ne zaustavi barem na trenutak.

 



Ovaj prizor uvijek djeluje kao da je izvučen iz božićnog filma: zlatne lampice, elegantna fasada i veliki crveni luk koji nosi cijelu atmosferu. 

 



Ulica je stalno živa, ljudi dolaze iz svih smjerova, nose tople napitke, kupuju poklone i na trenutak svi imaju istu ideju: treba napraviti fotografiju baš ovdje.

Lokacija je: Kärntner Straße 51 (na nekoliko koraka od Opere)

 



U decembru Beč ima mnogo lijepih prizora, ali ovaj ugao uvijek nekako privuče pažnju. Jednostavan detalj pretvara cijelu ulicu u mali praznični trenutak koji vrijedi sačuvati na fotografiji.

Foto: @ameliasuruceanu


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!