TEKST: Bonjour.ba/PR

DATUM OBJAVE: 26.10.2023.

U punom kinu Meeting Point u Sarajevu u srijedu je održana kino pretpremijera filma “Ekskurzija” Une Gunjak, bosanskohercegovačkog kandidata za Oscara®, a film je od danas u kinima širom BiH.

Nakon projekcije u kinu Meeting Point održan je i razgovor s dijelom ekipe filma, u kojem su sudjelovale producentica filma Amra Bakšić Čamo, redateljica i scenaristica Una Gunjak, mlade glumice iz filma Asja Zara Lagumdžija i Nađa Spaho, a moderatorica je bila Kristina Ljevak Bajramović.

 

 

„Željela bih da ovaj film bude film koji će se dopasti ne samo kritici, nego i publici. Nadamo se da će ovaj film biti i za roditelje i za djecu“, izjavila je Bakšić Čamo.
Uni Gunjak ovo je prvi igrani film. Ideja o ovom filmu je od samog početka do kraja – do realizacije, ostala ista, izjavila je Gunjak.
„Ono što smo na početku željeli reći, rekli smo u filmu. Izazov je bio dotaknuti sve primarne emocije, i uspjeli smo u tome“, rekla je Una.

Asja Zara Lagumdžija, koja u filmu glumi Iman, ispričala je da je snimanje filma za nju bilo iznimno iskustvo.
„Koliko je snimanje bilo intenzivno, toliko je bilo i prelijepo. Filmom se želi pokazati da se treba razgovarati o nekim stvarima. Mislim da je film odličan i da nosi duboku poruku“, izjavila je Lagumdžija. 

Snimanje je i za Nađu Spaho bilo sjajno. Ispričala je da su se na snimanju svi zbližili, i da će snimanje filma pamtiti kao divno iskustvo. Uloge u filmu ostvarili su Asja Zara Lagumdžija, Nađa Spaho, Maja Izetbegović, Mediha Musliović, Izudin Bajrović, Muhamed Hadžović, Dina Mušanović, Viktor Gatarić... 

Film je svjetsku premijeru imao na ovogodišnjem Filmskom festivalu u Locarnu gdje je osvojio Specijalno priznanje. Na 29. Sarajevo Film Festivalu imao je gala projekciju u okviru Takmičarskog programa – igrani film izvan konkurencije.

 

 

„Ekskurzija“ je prvi igrani film Une Gunjak, dobitnice Srca Sarajeva Sarajevo Film Festivala za najbolji kratki film („Kokoška“ 2014. - dobitnik nagrade Evropske filmske akademije za najbolji kratki film). U autorskoj ekipi su i direktor fotografije Matthias Pilz, montažerka Clémence Diard, scenografkinja Emina Kujundžić, kostimografkinja Katarina Pilić, kasting direktorica Timka Grin, dizajner zvuka Igor Čamo, kompozitor Draško Adžić i šminkerica Lamija Hadžihasanović Homarac.
Producenti su Amra Bakšić Čamo i Adis Đapo (SCCA/pro.ba), koproducenti Nukleus film (Siniša Juričić), Baš Čelik (Jelena Mitrović), Salaud Morisset (François Morisset), Mer Film (Gary Cranner).
Distributer filma u kinima u Bosni i Hercegovini je Obala Art Centar iz Sarajeva. Film je od danas u svim kinima u BiH, ulaznice u prodaji.
 

***
Foto: Promo


Bonjour

U Sarajevu predstavljen novi Philips uvijač i da, već ga svi žele

TEKST: PR

U Sarajevu predstavljen novi Philips uvijač i da, već ga svi žele U Sarajevu predstavljen novi Philips uvijač i da, već ga svi žele

Muzika, smijeh i razgovori o svakodnevnim ritualima ljepote obilježili su beauty druženje u Sarajevu koje su organizovale kompanije Philips i Stanić Trade
 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-50-bonjour-ba


Večer pod motom „Snaga žene“, podsjetilo je sve prisutne da se snaga često krije upravo u trenucima posvećenim sebi i brizi o sebi, samopouzdanju i malim ritualima koji uljepšavaju svakodnevicu.
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-54-bonjour-ba


Brojne zvanice, među kojima su bile influenserice, novinarke i žene iz svijeta biznisa, umjesto klasične prezentacije proizvoda imale su priliku da dožive lično iskustvo. 

Uređaji su bili dostupni za testiranje, a gošće su kroz razgovor i savjete mogle vidjeti kako funkcionišu u svakodnevnim situacijama.
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-62-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-58-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-60-bonjour-ba


Posebnu pažnju privukao je novi Philips uvijač za kosu, namijenjen jednostavnom kreiranju lokni i talasa, koji su gošće imale priliku među prvima isprobati. 
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-55-bonjour-ba


Naime, uređaj posjeduje senzor koji mjeri temperaturu kose kako bi prilagodio odgovarajuću toplinu i zaštitio ju je od pregrijavanja, a osim toga njega ionima sprječava nastanak statičkog elektriciteta što kosi pruža zaglađenost i sjaj. 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-64-bonjour-ba


Testiranje ovog automatskog uvijača osim što je donijelo mngo smijeha bilo je krajnje jednostavno.

Zvučni signal obavještava kada je pramen uvijen, a uz 3 postavke topline i 3 postavke za vrste kovrča, lako je bilo postići savršeni izgled - od lepršavih lokni do mekanih talasa.

„Ovakvi susreti su prilika da se u neformalnom okruženju povežemo s korisnicama i čujemo njihova iskustva. Naš cilj je da tehnologija bude jednostavna, pristupačna i prilagođena svakodnevnim potrebama, kako bi stilizovanje kose bilo brzo, lako i ugodno iskustvo“, izjavio je predstavnik kompanije Philips Matej Vuksan.
 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-53-bonjour-ba


U fokusu druženja bila je i Philips Lumea IPL, uređaj koji je već postao dio rutine mnogih zadovoljnih korisnica. 
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-59-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-52-bonjour-ba


Još jednom svi prisutni su se uvjerili da Lumea predstavlja rješenje za sve koji žele dugotrajno glatku kožu bez dlačica, a serija 9900 opremljena je SmartSkin senzorom koji detektuje nijansu kože i preporučuje najugodniju postavku tretmana. 

Benefit je i aplikacija Lumea koja omogućava praćenje rasporeda tretmana, dok tehnologija SkinAI analizira stanje kože i pruža dodatne upute. Različiti nastavci za tijelo, pazuhe, bikini zonu i lice omogućavaju potpunu prilagodbu tretmana.

 

Druženje je imalo i dodatnu simboliku jer su Philips i Stanić Trade ovom prilikom obilježili 20 godina uspješne saradnje, tokom kojih su zajedno gradili povjerenje korisnika i donosili inovativna rješenja za svakodnevnicu.

 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-65-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-56-bonjour-ba


Tokom večeri gošće su dobile mali zadatak, da na kartice napišu šta za njih predstavlja snaga žene. 

Među inspirativnim porukama izdvojene su tri dobitnice koje su, na osnovu izvlačenja, nagrađene Philips uvijačima za kosu.
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-63-bonjour-ba


Poruke su pokazale koliko različito, ali snažno, svaka žena doživljava vlastitu snagu.

 

 

Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!