TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 27.4.2021.
Izazovno vrijeme u kojem se trenutno nalazimo zaustavilo je mnogobrojne događaje iz kreativne industrije u plasiranju novih sadržaja, ali ne i Play Media Day, koji će se ove godine po šesti put održati u kombinovanom online i offline formatu 04. i 05. 6.
Regionalni komunikacijski događaj će se ove godine održati u CineStar Cinemas Delta Planet Banja Luka s ograničenim brojem sudionika, kao i online i to potpuno besplatno za sve sudionike koji su dio komunikacijske i kreativne industrije.
Bogat programski sadržaj predstavit će ključne teme, obrađene kroz prizmu trenutne pandemije. Između ostalog ove godine ćemo saznati da li je pandemija zaustavila kreativnost i koliko smo hrabri da napravimo iskorak u ovo izazovno vrijeme.
Play Media Day 06 će otkriti i da li je pandemija uticala na trendove u kreativnoj industriji i koliko su se oni modifikovali u skladu sa situacijom u kojoj smo se našli, te prikazati kampanje koje su dokazale da je kreativnost jača od pandemije.
Sudionici konferencije će saznati i zašto je employer branding važan u trenucima krize, te kako su uspješne kompanije dale doprinos zajednici u proteklih godinu dana. Ovogodišnji događaj će obraditi i teme poput rasta online prodaje i modela na koji način se prodaja odvija, te podcast, koji je sve “moćniji” alat kreativne industrije.
Organizatori regionalnog komunikacijskog događaja Play Media Day ističu da je veoma važno da se komunikacija nastavlja i da će putem ovogodišnje konferencije dati još veći doprinos kreativnoj industriji, imajući u vidu da će pristup sadržajima biti besplatan u online formatu. Najavljuju da će u narednim danima javnosti biti predstavljen i dio programa ovogodišnjeg događaja.
Direktorica kreativne agencije Play Team i direktorica programa konferencije Dijana Tepšić ističe da će i ove godine Play Media Day opravdati očekivanja sudionika.
“Ponosna sam na činjenicu da smo uz pomoć partnera, uspjeli da istrajemo u želji da publici ponudimo događaj, koji će predstaviti kvalitetan rezime teške godine, koja je iza nas. Izazovno vrijeme nas nije zaustavilo da budemo kreativni. Iako su uslovi rada drugačiji i budžeti u kreativnoj industriji dosta manji, tržište je pokazalo da ne trebamo zaustaviti komunikaciju, kao i da moramo biti još domišljatiji - društveno odgovorniji, kreativniji i inovativniji. Upravo ćemo ovogodišnjim događajem napraviti presjek svih promjena koje su nastale u kreativnoj industriji regiona, ali i svijeta”, ističe Dijana Tepšić.

Ovogodišnji vizuelni koncept događaja simbolizuje fluidnost, koja se dešava i kretanje uprkos otežavajućim okolnostima. Možda nam se ciljevi koje smo ranije postavili čine daleki i nedostižni kao planina, ali ipak su tu i nikako ne smijemo odustati od njih, poručuju iz Play Team-a.
Konferenciji će prethoditi i niz edukacija koje će organizatori konferencije – Play Team održati 4., 5., i 6. mjeseca, sa 20 mladih lidera iz različitih lokalnih zajednica Bosne i Hercegovine, kojima su potrebne dodatne vještine i znanja, te prakse, kako bi bili konkurentniji na tržištu, privukli veću pažnju javnosti i publike i kreirali još kvalitetniji sadržaj.
Drugi dan Play Media Day konferencije će upravo i prezentovati njihove projekte učesnicima događaja, ali i znanja i vještine koje su stekli tokom edukacije.
Najbitnija poruka događaja i ove godine je “Komunikacija je beskonačna”, te da uprkos izazovima nastavljamo dalje. Više informacija dostupno na playmediaday.com, kao i putem društvenih mreža događaja.
Vidimo se na Play Media Day 06!
***
Tekst: Promotivni članak
Foto: Promo
TEKST: Bonjour.ba - PR
"Svaka dobra priča proizvodi dopamin. Storytelling je najmoćniji alat na svijetu”. Riječi su ovo čovjeka čija TEDx predavanja broje milione pregleda i čije metode koriste Google, Microsoft i Oracle.
Upravo zato dolazak Davida JP Phillipsa na ovogodišnju Branding konferenciju, koja će pod sloganom “Brand New Control” biti održana 18. septembra u Zetri, predstavlja jedan od najznačajnijih predavačkih događaja koje je regionalna marketinška scena imala posljednjih godina.

Phillips ne drži klasične keynote govore već publici doslovno pokazuje kako funkcionišu pažnja, emocije i utjecaj u ljudskom mozgu. Njegov pristup spaja neuroznanost, biologiju, psihologiju i storytelling u sistem koji redefinira način kako ljudi komuniciraju, prezentiraju ideje i grade povjerenje.
Njegovo TEDx predavanje „The Magical Science of Storytelling“ broji milione pregleda, a „How To Avoid Death By PowerPoint“ važi za gotovo obaveznu literaturu u kompanijama širom svijeta.
Iza Phillipsa stoji više od 25 godina iskustva. Ipak, ono što ga čini fenomenom nije broj pregleda, lista klijenata ili impresivna biografija, već predavanja koja se dugo prepričavaju. Imao ih je više od 6.000 u 32 zemlje svijeta!
Tema konferencije nije mogla bolje odgovarati njegovom habitusu. U vremenu kada pažnja traje kraće nego ikada, a publika svakodnevno filtrira hiljade poruka, pitanje kako zadržati autentičnost, povjerenje i emocionalnu povezanost postaje presudno za svaki brend.
Branding konferencija u organizaciji agencije Via Media već godinama dovodi relevantne regionalne i svjetske govornike iz oblasti marketinga, komunikacija, kreativne industrije i biznisa, ali ovogodišnje izdanje bez dileme donosi jednog od najzvučnijih predavača do sada.
Više informacija o konferenciji, programu i kotizacijama dostupno je na brending.ba
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!