TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 29.9.2023.
U prelijepom ambijentu Pino Nature hotela, ekskluzivno pred više od 30 predstavnika najutjecajnijih medija, modnih influensera i blogera u BiH, predstavljena je nova kolekcija obuće i asesoara za jesen/zimu 2023. godine.
Ovaj put druženje je bilo posebno i svečano, jer je kompanija Deichmann u BiH proslavila svoj jubilej. Svi prisutni nazdravili su, povodom 10. rođendana i zasladili se tortom iznenađenja – poželivši da se ovaj brend još dugo zadrži na našem tržištu i da uspješno nastavi svoje poslovanje.

Nova kolekcija je oduševila sve prisutne, pa su svi već odabrali svoje jesenje i zimske favorite. Primijetili smo da nakon uzbudljivih proteklih sezona - boje postaju nešto mirnije. Umjesto upadljivih blistavih boja u kolekciji jesen/zima fokus je na nježnoj tamnozelenoj boji, zagasitoj magenti, ljubičastoj, boji tamnog baršuna, boji volovske krvi ili boji lavande.


Modeli hladne bijele, sive ili kaki boje odražavaju boje zime. Loaferice, gležnjače, čizme ili salonke odjevnoj kombinaciji poklanjaju ekstravagantnu notu. Metalik izgled i svjetlucavi kamenčići sigurno će privući pažnju na svakom koraku. Čizmice sa svjetlucavim detaljima ciljano privlače poglede, dok su patike i salonke metalik boje ili s kristalićima na cijeloj cipeli okosnica potpunog outfita. Vrhunci kolekcije jesen/zima su platforme i glomazni modeli!

Duboka crna boja naglašava izražaj dizajna, krem tonovi – katkad monohromatski, katkad u kombinaciji s tamnim detaljima – usmjeravaju pogled na ono što je bitno. Važna obavijest je i da se životinjski uzorak vratio!


Životinjski uzorak dolazi do izražaja na patikama, torbicama i kapama. Sve je to publika mogla vidjeti na upriličenoj reviji koju su nosili atraktivni modeli, u okviru Deichmann jesenjeg bruncha, koji se tradicionalno održava svake godine u sezonama proljeće/ljeto i jesen/zima. Ovaj modni event postao je jedinstvena prilika da se okupe predstavnici medija, novinari, urednici, modni blogeri i influenseri.

Nakon predstavljanja novih modela, moderatorica Hatidža Hadžimuhamedović je o reviji, novim modelima, ali i trendovima – diskutirala s poznatim bh. influencerima Selmom Krifica Čoloman, Nejlom Muhić i Mirzom Mustafagićem. Učesnici panela nisu krili oduševljenje novim modelima i sa svim prisutnim su podijelili – koji će se to modeli naći i u njihovoj kolekciji.

Nakon sjajnog razgovora, svi prisutni su uživali u ukusnim delicijama, DJ-ingu, sjajne Forore, te mnogobrojnim iznenađenjima i vrijednim poklonima. Novi modeli iz kolekcije jesen/zima 2023. dostupne su u Deichmann poslovnicama širom BiH.
* * *
Foto: PR
TEKST: Bonjour.ba - PR
Kompanija dm drogerie markt pokreće društveno odgovornu kampanju pod nazivom „Žar za budućnost“, kojom u godini kada proslavlja 20 godina poslovanja stavlja poseban fokus na zajednicu.
Kampanja će biti realizovana na područuju Bosne i Hercegovine i za razliku od ranijih, koje su bila usmjerene prvenstveno na projekte udruženja i organizacija, „Žar za budućnost“ otvara prostor i za promociju ličnog društvenog angažmana.

Na taj način dm želi dati vidljivost onima koji svakodnevno, darujući besplatno svoje vrijeme, doprinose integraciji i inkluziji, razvoju obrazovanja i kritičkog razmišljanja, jačanju ravnopravnosti, podršci porodicama i ljudima u potrebi, kao i očuvanju okoliša kroz čišćenje, uređenje zelenih površina, sadnju, pošumljavanje i druge aktivnosti usmjerene na zaštitu klime i prirodnih resursa.
"Kampanjom „Žar za budućnost“ želimo motivisati naše sugrađane da prepoznaju vrijednost vlastitog angažmana te da njegovim dijeljenjem i druge potaknu na isti.
Poziv je dakle upućen, s jedne strane, pojedincima da podijele svoje inspirativne priče o volonterskom doprinosu društvu. S druge strane poziv je upućen i udruženjima, nevladinim organizacijama, školama, ustanovama i centrima, koji uz pomoć i podršku volontera, realizacijom projekata doprinose razvoju i napretku zajednice.
Vjerujemo da zajednica jača posebno onda kada se manje lokalne inicijative povežu, a naša uloga je da takve priče učinimo vidljivim i da im pružimo podršku“, izjavila je Ajla Hadžić, menadžerica marketinga u dm BiH.
Svi koji žele podijeliti svoj vlastiti društveni angažman to mogu učiniti na platformi www.zarzabuducnost.ba, do 27.7.2026.
Sve prijavljene priče koje budu odgovarale pravilima i uslovima za prijavu, bit će objavljene na platformi.
Pojedinačni angažmani neće biti finansijski podržavani od strane dm-a, njihov cilj je da budu inspiracija i motivacija drugim pojedincima da i sami budu društveno angažirani.

Prijave projekata za kampanju „Žar za budućnost“ također su otvorene do 27.7.2026. godine putem navedene platforme.
Pravo prijave imaju udruženja, škole, ustanove i druga registrovana pravna lica sa sjedištem u Bosni i Hercegovini, pod uslovom da projekti uključuju ili omogućavaju volonterski angažman građana.
Odabrani projekti bit će poznati u septembru ove godine, te biti podržani kroz finansiranje proizvoda iz dm asortimana, potrebnih usluga, materijala i opreme, odnosno kroz kombinaciju ovih oblika podrške, u skladu s potrebama projekta.
Sve dodatne informacije, način prijave te pravila i uslovi mogu se pronaći na www.dm-zarzabuducnost.ba.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!