TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 7.4.2017.

Ako želite pobjeći od ulične vreve i odlutati u neko prošlo vrijeme, ovo je mjesto za vas.  Ugodan ambijent, odlična kuhinja, ljubazno i gostoprimljivo osoblje su samo neki od razloga zašto biste trebali posjetiti ovaj novi omiljeni epicentar druženja svih strastvenih zaljubljenika u hranu.

Unutrašnjost restorana koja podrazumijeva kreativne slike, brojne gramofonske ploče, stolice bezvremenskog dizajna u jarkim bojama te neodoljiva rasvjetna tijela čine druženja još slađima, dok je zelena terasa odličan odabir za bezbrižna poslijepodnevna ljetna druženja. Uređenje ovog caffe restorana koji se nalazi na adresi Maršala Tita 23 potpisuje Studio Zec. Kroz fotografije u nastavku vam donosimo mali dio atmosfere koja vlada ovdje, a na vama ostaje da ispitate njihovu gastro ponudu.

cafemanolo uredenje 01

cafemanolo uredenje 03
cafemanolo uredenje 08

cafemanolo uredenje 07

cafemanolo uredenje 10

cafemanolo uredenje 11
cafemanolo uredenje 13

cafemanolo uredenje 12

cafemanolo uredenje 14

 

 

 

Foto: Damir Dautbegović | Gepek Studio, manolo.ba


Bonjour

Nova verzija pince izgleda toliko dobro da je svi žele na uskrsnom stolu

TEKST: Adelisa Mašić

Nova verzija pince izgleda toliko dobro da je svi žele na uskrsnom stolu Nova verzija pince izgleda toliko dobro da je svi žele na uskrsnom stolu

Pinca je jedan od onih kolača koji se ne preskaču za Uskrs. Miris koji se širi kuhinjom, mekana tekstura i onaj prvi komad uz kafu dio su rutine koju svi prepoznajemo.

Ali pinca danas izgleda malo drugačije nego što je pamtimo…

 



Klasična verzija ostaje ista u osnovi, ali ono što se mijenja jeste način na koji se završava i servira. Umjesto jednostavno posute šećerom, sve češće je viđamo s dodatkom glazure, kreme ili čak dekorisana kao mali uskrsni ‘showpiece’ na stolu.

 



Na vrhu se dodaje lagana šećerna pjena ili kremasta glazura koja daje potpuno drugačiju teksturu. Neki idu korak dalje pa ubacuju i voće, jestivo cvijeće ili male dekoracije koje pincu pretvaraju u desert koji izgleda kao da je stigao iz slastičarne.

 



Ono što je zanimljivo jeste da ova moderna verzija ne oduzima ništa od originala. I dalje je to ona ista mekana, mirisna pinca koju znamo, samo s dodatkom koji je čini vizualno zanimljivijom i malo “posebnijom” za uskrsni sto.

 



Upravo zato sve češće postaje i centralni detalj na stolu, nešto što se ne služi samo kao kolač, nego i kao dio cijele uskrsne estetike.

 



I možda je to i najljepši dio ove male promjene. Tradicija ostaje, ali dobija novi sloj koji je čini još zanimljivijom.

Foto: @style_by_katarina


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!