TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 26.11.2024.

Prošli tjedan, u Sarajevu je održana svečana dodjela nagrada NO LIMIT BH Advertising Festivala 2024.

 

Okupio je stručnjake iz svijeta oglašavanja te odnosa s javnošću iz BiH i regije, slaveći najkreativnije ideje i kampanje koje su obilježile ovu godinu. Na festivalu se ocjenjuju kreativnost, inovativnost, izvedba, korištenje medija i postignuti rezultati, a nagrade se dodjeljuju u čak 20 kategorija. Upravo je cilj NO LIMIT nagrada promovirati profesionalne vrijednosti te dati svoj doprinos unaprijeđenju i razvoju komunikacijske struke u Bosni i Hercegovini.


Bronca za Bonjour.ba DIGITAL NASLOVNICU u kategoriji E DIGITAL!

Fokus Bonjour.ba tima je na stvaranju inovativnih i relevantnih sadržaja koji ne samo da inspiriraju, već i aktivno doprinose razvoju lifestyle scene u Bosni i Hercegovini. Autorski projekti poput digitalne naslovnice spajaju prepoznatljivost i eksluzivnost naslovnica kakve smo navikli gledati u potpisu glossy magazina te novi digitalni format. Sve to na način da čitatelj ima jedinstveni experience kada gleda naslovnicu jer je ona u pokretu, čime kreira jednu sasvim novu emociju, kreativni smjer i digitalno iskustvo!

 




Upravo zbog toga nas posebice raduje što su našu viziju prepoznali naši čitatelji, klijenti, kao i stručnjaci. Na NO LIMIT BH Advertising Festivala 2024., prva digitalna naslovnica u BiH, Bonjour.ba DIGITALNA NASLOVNICA osvojila je broncu u kategoriji E DIGITAL.

 

 




Kreativno vodstvo: Bonjour.ba
Voditeljica projekta i art direkcija: Emina Smaka
Brand Specialist: Marija Perić
Ana nosi: Marko Feher kreacije, dostupno u Bazerdzan Concept Store
Nakit: Swarovski
Fotografkinja: Aida Redžepagić
Asistentica fotografkinji: Mona Tafi
Videograf: Ervin Golubović
Hair: Ensar Dervišbegović
Makeup: Maja Talović
Lokacija: Umjetnička galerija BiH

 

 

U samoj realizaciji digitalne naslovnice angažirane su domaće kreativne snage, kako bi dodatno ojačali scenu, što dodatno potvrđuje da u Made in BiH potpisu mogu biti kreirane digitalne kampanje koje će pomaknuti granice te ostaviti važan trag.

 



Direktorica NO LIMIT festivala, Irena Miličević Vukoja je na svečanoj dodjeli istaknula značajan rast u broju prijava ove godine. Sa čak 120 prijavljenih radova od strane 27 agencija i oglašivača, festival bilježi impresivan rast od 40% u odnosu na prethodnu godinu.

„Ovaj rast pokazuje da kreativna industrija u BiH jača, uprkos izazovima i odsustvu strukovnog udruženja. Vaša podrška ovom festivalu potvrda je da zajedno gradimo svjetliju budućnost za našu industriju“, nadodala je.


Snaga lifestyle eventa za razvoj scene: SREBRO za Bonjour x Via Media Gala Night u kategoriji EVENT

Kada govorimo o lifestyle medijima u BiH, Bonjour.ba kreira sadržaj na jedan sasvim poseban, bonjourastičan način. Aktivno radimo i na predstavljanju 'Bonjour.ba 360', - modernog, inovativnog medija koji izlazi iz okvira samog web portala u mnogo interaktivniji koncept. Upravo kroz Bonjour x Via Media Gala Night željeli smo i offline ponuditi iznimno iskustvo te u Sarajevu organizirati gala zabavu inspiriranu svjetskim trendovima i na sasvim neočekivanoj lokaciji poslužiti gourmet gala večeru u 3 slijeda za 160 ljudi. Partnere u realizaciji pronašli smo upravo u agenciji Via Media, stavljajući fokus na postavljanje visokih ciljeva i kontinuiranog ulaganja u kvalitetu naših projekata.
 

https://www.youtube.com/watch?v=iVy9yVvO0eo&t=8s
 

Sarajevska Vijećnica doživjela je potpuni makeover. Uz više od 300 metara raskošne tkanine, 400 svijeća koje su kreirale intimnu atmosferu i personalizirani table setting kreirali smo snažan prvi dojam.

9 brendova smo predstavili iskustveno na eventu, na produkciji eventa angažirano je 9 bh.brendova te je 48 sati uloženo u postavku eventa. Kroz visoko produciran i estetski raskošan gala event, uz 160 uzvanika s bh.lifestyle scene željeli smo istaknuti važnost i snagu bh. lifestyle scene.

 

PROJEKTNI TIM

Bonjour.ba:
Ana Ćavar, CEO
Dijana Ćavar, Creative and marketing director

Via Media:

Amna Džambić – Branković, Creative and partner
Haris Mujanović – CEO
Kanita Alić – Creative and event manager
Bakir Ćatić - Event manager
Ammar Mujakić - Event executive

 

Upravo zbog toga sretni smo što je u kategoriji event, Bonjour x Via Media Gala Night osvojila srebro. Stručni žiri nije odabrao projekt koji je osvojio zlato te smo ponosni što je Bonjour x Via Media Gala Night event najbolje ocijenjen projekt u ovoj kategoriji.

Ovakva priznanja nisu samo uspjeh našeg tima, već i pokazatelj da Bosna i Hercegovina ima ogroman potencijal za rast u digitalnom i event sektoru. Motiviraju nas da donosimo još inovativnija rješenja koja će redefinisati način na koji percipiramo i gradimo lifestyle scenu u BiH. Istovremeno, naša misija je inspirisati brendove da prepoznaju vrijednost autentičnosti, kreativnosti i zajedničkog stvaranja. Veselimo se svim novim poglavljima i kreativnim projektima koje nosi 2025. godina.

 

* * *
Foto: PR


Bonjour

U Sarajevu predstavljen novi Philips uvijač i da, već ga svi žele

TEKST: PR

U Sarajevu predstavljen novi Philips uvijač i da, već ga svi žele U Sarajevu predstavljen novi Philips uvijač i da, već ga svi žele

Muzika, smijeh i razgovori o svakodnevnim ritualima ljepote obilježili su beauty druženje u Sarajevu koje su organizovale kompanije Philips i Stanić Trade
 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-50-bonjour-ba


Večer pod motom „Snaga žene“, podsjetilo je sve prisutne da se snaga često krije upravo u trenucima posvećenim sebi i brizi o sebi, samopouzdanju i malim ritualima koji uljepšavaju svakodnevicu.
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-54-bonjour-ba


Brojne zvanice, među kojima su bile influenserice, novinarke i žene iz svijeta biznisa, umjesto klasične prezentacije proizvoda imale su priliku da dožive lično iskustvo. 

Uređaji su bili dostupni za testiranje, a gošće su kroz razgovor i savjete mogle vidjeti kako funkcionišu u svakodnevnim situacijama.
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-62-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-58-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-60-bonjour-ba


Posebnu pažnju privukao je novi Philips uvijač za kosu, namijenjen jednostavnom kreiranju lokni i talasa, koji su gošće imale priliku među prvima isprobati. 
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-55-bonjour-ba


Naime, uređaj posjeduje senzor koji mjeri temperaturu kose kako bi prilagodio odgovarajuću toplinu i zaštitio ju je od pregrijavanja, a osim toga njega ionima sprječava nastanak statičkog elektriciteta što kosi pruža zaglađenost i sjaj. 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-64-bonjour-ba


Testiranje ovog automatskog uvijača osim što je donijelo mngo smijeha bilo je krajnje jednostavno.

Zvučni signal obavještava kada je pramen uvijen, a uz 3 postavke topline i 3 postavke za vrste kovrča, lako je bilo postići savršeni izgled - od lepršavih lokni do mekanih talasa.

„Ovakvi susreti su prilika da se u neformalnom okruženju povežemo s korisnicama i čujemo njihova iskustva. Naš cilj je da tehnologija bude jednostavna, pristupačna i prilagođena svakodnevnim potrebama, kako bi stilizovanje kose bilo brzo, lako i ugodno iskustvo“, izjavio je predstavnik kompanije Philips Matej Vuksan.
 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-53-bonjour-ba


U fokusu druženja bila je i Philips Lumea IPL, uređaj koji je već postao dio rutine mnogih zadovoljnih korisnica. 
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-59-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-52-bonjour-ba


Još jednom svi prisutni su se uvjerili da Lumea predstavlja rješenje za sve koji žele dugotrajno glatku kožu bez dlačica, a serija 9900 opremljena je SmartSkin senzorom koji detektuje nijansu kože i preporučuje najugodniju postavku tretmana. 

Benefit je i aplikacija Lumea koja omogućava praćenje rasporeda tretmana, dok tehnologija SkinAI analizira stanje kože i pruža dodatne upute. Različiti nastavci za tijelo, pazuhe, bikini zonu i lice omogućavaju potpunu prilagodbu tretmana.

 

Druženje je imalo i dodatnu simboliku jer su Philips i Stanić Trade ovom prilikom obilježili 20 godina uspješne saradnje, tokom kojih su zajedno gradili povjerenje korisnika i donosili inovativna rješenja za svakodnevnicu.

 

 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-65-bonjour-ba

philips-event-sarajevo-snaga-zene-56-bonjour-ba


Tokom večeri gošće su dobile mali zadatak, da na kartice napišu šta za njih predstavlja snaga žene. 

Među inspirativnim porukama izdvojene su tri dobitnice koje su, na osnovu izvlačenja, nagrađene Philips uvijačima za kosu.
 

philips-event-sarajevo-snaga-zene-63-bonjour-ba


Poruke su pokazale koliko različito, ali snažno, svaka žena doživljava vlastitu snagu.

 

 

Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!