TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 27.2.2012.
Sve haljine najpoznatijeg svjetskog crvenog tepiha Sinoć održana 84. dodjela Oscara do kasnih sati držala je budnim sve znatiželjnike koji su s nestrpljenjem iščekivali pobjednike prestižne nagrade, ali i izdanja poznatih glumaca i glumica. Mnoga nagađanja o pobjednicima su se ostvarila, te su Merly Streep, Jean Dujardin, Octavia Spencer, Christopher Plummer i ekipa filmova The Girl w
I dok su pojedine dame već nekoliko dana polako otkrivale detalje svojih kombinacija za prestižnu dodjelu, dio se našalio da im je najbitnije svidjeti se svojim jačim polovicama, a par dama se hrabro odlučilo suočiti s kritikama modnog svijeta. Među bolje odjevenim sinoć ponovno se našla Angelina Jolie koja je odjenula dugu crnu Atelier Versace haljinu koju je kombinirala s velikim osmjehom na licu i raspuštenom kosom. Iako se Angelina ponovno priklonila crnim tonovima, svejedno je izgledala lijepo, a mnogi su se našalili kako je dugi prorez razlog pozitivnim kritikama. Gwyneth Paltrow je dovela i Tom Ford kreacije na crveni tepih, a Michelle Williams sve je oduševila narančastom Louis Vuitton haljinom peplum kroja.
Odabir McQueen haljine lansirao je i Jessicu Chastain na listu bolje odjevenih, a pozitivno nas je iznenadila i Merly Streep u zlatnoj Lanvin haljini, Giuliana Rancic u Basil Sodi i Stacy Keibler u Marchesa haljini. Listu završavamo Millom Jovovich koja je u Elie Saab haljini izgledala poput diva starog Hollywooda, Peneople Cruz u ljubičastoj Armani haljini i Emmom Stone koja je u crvenoj Giambattista Valli toaleti s velikom mašnom bila preslatka. Ostatak dama nas i nije pretjerano oduševio. Iako su neke haljine uistinu bile lijepe, sam način kombiniranja, boje ili krojevi jednostavno nisu bili odgovarajući za njih.
Kliknite na galeriju, zavirite na crveni tepih jedne od najglamoruroznijih dodjela nagrada i provjerite kako su izgledale poznate dame.
{gallery}veljaca_dvanaest/oscari{/gallery}
D.P.
Foto: harpersbazzar.com, hollywoodlife.com
TEKST: Bonjour.ba
Blagdani stižu i s njima ona poznata slatka panika: šta praviti, koliko vremena treba, hoće li izgledati kao na slici, je li opet došao trenutak da se borimo s vrećicom za dekoraciju?
Dok se kuće polako pune mirisom cimeta i čokoladnih kolačića, sve nas hvata ista misao… željeli bismo ove godine napraviti nešto novo, ali jednostavno. Ne mora biti savršeno, ali je naše.
Odgovor? Bonjour.ba x Dolcela radionica dekoracije torti! It’s beginning to taste a lot like Christmas…


Blagdanska sezona uvijek donese želju da kuhinji damo malo više pažnje, ali ovaj put smo poželjeli nešto drugačije… jutro koje vraća lakoću i kreativnost prije nego što zakoračimo full u decembarsku euforiju.
Zajedno s Dolcelom organizujemo radionicu dekoracije torti u prostoru 4 sobe gospođe Safije, uz atmosferu kakvu samo blagdani mogu donijeti: lagani razgovori i kreativni haos koji ne mora biti savršen da bi bio divan.

Dolcela kampanja „Jedino za izgled ne možemo garantirati“ savršeno nas uvodi u sezonu najukusnijh slastica. Zato želimo da se na radionici pronađe ekipa koja voli stvarati i probati nešto drugačije.
A lijepa vijest je da se i vi možete pridružiti.
Prijave su otvorene, pet je mjesta, a dovoljno je da popunite prijavu klikom na fotografiju ispod, a prisustvo ćemo vam potvrditi putem e-maila nakon selekcije prijava.
Radionici će se pridružiti i Dolcela ambasadorice, ali ko tačno otkrit ćete tek na licu mjesta. Neka ostane naš mali decembarski surprise. Možda će baš vaša prijava donijeti malo dodatne čarolije u Bonjour.ba x Dolcela decembarskom druženju.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!