TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 18.4.2018.

Uz stalne notifikacije na zaslonu mobitela da smo dobili novi email, obveze koje nam dodjeljuju članovi tima te blagi osjećaj anksioznosti koja se javi kada pomislimo što nam je sve danas na to do listi, teško je zadržati produktivnost kroz cijeli dan.

Zbog toga je itekako važno razvijati rutinu uz koju ćemo imati sve naše obveze pod kontrolom, te uživati u čarima pravilne organizacije vremena i zadataka. Brojne uspješne dame služe se ovim trikovima kako bi uspješno izbalansirale sve obveze,a vjerujemo da će i vama pomoći da zadržite fokus kroz radni dan.  


#Započnite dan na pravilan način
Razvijte jutarnju rutinu koja vam savršeno odgovara. Dozvolite svom tijelu da se odmori, napuni energijom i pripremi za sve što vas čeka kroz dan. Pokušajte da ujutro imate vrijeme za sebe, zdravo doručkujete, malo čitate, provodite vrijeme s najmilijima a onda kreće obavljanje poslovnih zadataka.

#Uvijek imajte jedan veliki cilj za jedan radni dan
Kako biste znali organizirati obveze i odredili što je vrijedno vaše pozornosti, naučite prioritizirati.
To će vam pomoći da svako jutro znate na što vrijedi usmjeriti pozornost te koji zadatak vrijedi prvo završiti. Uz veliki cilj imajte i manje ciljeve kojima ćete se pozabaviti ako vam dozvoli vrijeme te glavna obveza. Uvijek završavajte jednu po jednu obvezu – tako ćete biti sigurni da ste bili potpuno predani i fokusirani na posao koji ste radili.

o.57708


#Organizirajte vašu e-poštu
Odredite koji dio dana ćete rezervirati za odgovore na email upite koje ste dobile, te ih selektirajte na poruke koje morate odgovoriti danas te one koje mogu sačekati još jedan dan.

#Postavite si mini rokove za obavljanje svih zadataka
Na taj način moći ćete odrediti koliko vam vremenski treba za obavljanje svakog od zadataka, ali ćete i dobiti realističnu sliku vaših obveza te info kada ipak trebate malo brže obavljati određene obveze.

#Riješite se svih stvari koje vam odvlače pozornost
Mobiteli, notifikacije, multitasking. Oni su zapravo glavni krivci za naš gubitak fokusa i produktivnosti. Radije završite obvezu na kojoj radite, a onda se posvetite čitanju emaila, poruka ili drugoj obvezi.


Foto: anninebing.com

FOTO: ime i prezime


Bonjour

TEKST: Nevena Divčić | FOTO: @wefelicia

3 greške koje utiču na vašu produktivnost 3 greške koje utiču na vašu produktivnost

Ne možete početi s radom ako prostor oko vas nije uredan? Treba vam muzika ili maksimalna tišina?


Svi imamo drugačiji pristup fokusu na rad i učenje. Postoji mnogo faktora koji mogu uticati na produktivnost prilikom učenja ili rada, međutim kao i uvijek, postoje izazovi s kojima se najviše nas suočava i koji se ponavljaju jer su najzahtjevniji za prevazilaženje.


Nedostatak organizacije

Nedostatak organizacije može biti ozbiljna prepreka produktivnosti. Ako nemate jasno definisane ciljeve, raspored ili prioritete, lako ćete se osjećati izgubljeno i preplavljeno količinom posla ili informacija s kojim raspolažete.

Organizirajte se! Postavite realne ciljeve i rokove. Koristite planere, aplikacije za upravljanje zadacima ili kalendare kako biste pratili svoje obaveze i prioritete. Redovno provjeravajte svoj napredak i prilagodite svoj plan kako biste ostali fokusirani.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Viky Rader (@vikyrader)



Koncentracija

Nedostatak koncentracije često proizlazi iz distrakcija, a to može biti sve, od društvenih medija do buke u okolini. Gubitak koncentracije smanjuje produktivnost i produžuje vrijeme potrebno za obavljanje zadataka.

Isključite distrakcije koliko god možete. To može značiti isključivanje telefona, blokiranje pristupa društvenim mrežama ili pronalaženje tišeg mjesta za rad. Koristite tehniku kao što je Pomodoro metoda (rad u intervalima od 25 minuta s kratkim pauzama) kako biste održali koncentraciju i povećali produktivnost.

 



Manjak samopouzdanja

Nedostatak samopouzdanja može dovesti do negativnog stava prema učenju ili radu, što će smanjiti produktivnost. Ako ne vjerujete u svoje sposobnosti, teže ćete se nositi s izazovima i zadacima.

Radite na razvoju samopouzdanja. Postavite realna očekivanja prema sebi i prihvatite da svako počinje od nečega. Postavljanjem malih ciljeva i postupnim napretkom, možete graditi povjerenje u svoje vještine. Također, tražite povratnu informaciju od mentora, kolega ili profesora kako biste se usmjeravali na poboljšanje svojih sposobnosti.

* * * 
Naslovna footgrafija: @wefelicia

FOTO: @wefelicia


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!