TEKST: Ana Rotim

DATUM OBJAVE: 21.10.2022.

Petljanje kose izazov je s kojim se susreću brojne dame.


Naime, čimbenici koji uzrokuju petljanje mogu biti razni zbog čega je ponekad teže otkriti pravi razlog i kreirati adekvatnu rutinu za kosu. Da bismo dobili svilenkastu teksturu dlake vrlo je bitno kreirati personaliziranu njegu i voditi se onim da proizvodi koji odgovaraju drugima, ne moraju nužno odgovarati i nama.

Uz personaliziranu njegu postoje i određeni koraci kojima možete spriječiti petljanje kose, te učiniti da ona bude nježna i mekana na dodir.

U svoju rutinu ubacite kvalitetan regenerator

Regenerator će pomoći u kreiranju svilenkaste teksture kose zbog čega će se ona teže petljati. No, pri nanošenju regeneratora veoma je bitno da ga nanosite samo na vrhove kose zbog čega je potrebno da koristite manju količinu proizvoda (veličine orašastih plodova).

 



Češljajte kosu prije pranja

Suhi vrhovi kose najčešći su razlog petljanja kose, zbog toga beauty stručnjaci preporučuju prije pranja kose nježno iščešljati kosu kako biste tijekom pranja spriječili neželjeno petljanje. 

Koristite svilene jastučnice

Svilena posteljina, odnosno jastučnice imaju veliku ulogu kako će naša kosa izgledati sljedećeg jutra. Gladak i nježan materijal svile pomoći će da vaša kosa bude sjajna i meka na dodir, dok pamuk može biti razlog pretjeranom petljanju kose.

Koristite proizvode za zaštitu od sunca

Pretjerano izlaganje sunčevoj svjetlosti može uzrokovati da vaša kosa izgleda neuredno i suho, stoga je potrebno da u svoju beauty rutinu ubacite proizvode koji će zaštititi vašu kosu i učiniti da izgleda sjajno.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bar Refaeli (@barrefaeli)

* * *
Naslovna fotografija: @isahernaez 


Bonjour

U Sarajevu i Banjaluci stotine žena razgovarale o onome što nas sve povezuje

TEKST: Bonjour.ba/PR

U Sarajevu i Banjaluci stotine žena razgovarale o onome što nas sve povezuje U Sarajevu i Banjaluci stotine žena razgovarale o onome što nas sve povezuje

U životu svake žene postoje teme o kojima dugo nismo učene da pričamo naglas. Teme koje se godinama guraju pod tepih, odlažu za 'kad bude vremena', potiskuju jer 'nije ništa strašno'.


Ali upravo tu, gdje šutnja traje predugo, nastaje prostor za nesigurnost i neinformisanost.

Zato su trenuci kada se žene okupe, otvoreno razgovaraju i uče tako dragocjeni. 

Početak juna u Sarajevu i Banjaluci obilježila je treća dm konferencija o zdravlju žena, događaj koji je još jednom potvrdio koliko je važno otvoreno govoriti o zdravlju, bez zadrške i bez tabua. 

Činjenica da je svih 500 ulaznica rasprodano u rekordnom roku govori sama za sebe. Na jednom mjestu našle su se učesnice svih generacija i profila, a razgovaralo se o temama koje se tiču svih nas,  bez obzira na godine, poziciju, status.
 

Bonjour_ba_01dm_
 

„Zdravlje žena ne smije biti tabu tema...“


Tokom konferencije, učesnice su imale priliku čuti stručnjake iz oblasti ginekologije, nutricionizma, endokrinologije i psihologije, a teme poput HPV-a, prevencije karcinoma, endometrioze, mentalnog zdravlja i hroničnog umora obrađene su na jasan, empatičan i edukativan način.

 

Bonjour_ba_08dm_
 

Zdravlje žena ne smije biti tabu tema. Ova konferencija je prostor gdje se otvaramo, učimo i osnažujemo, zajedno sa stručnjacima i kroz međusobnu podršku. Ponosni smo što je interesovanje iz godine u godinu sve veće, što pokazuje da žene žele znanje, razgovor i povezanost“, izjavila je Ajla Hadžić, menadžerica marketinga u dm BiH.

Jedna od centralnih tema bila je i važnost informisanja o HPV-u i redovnih pregleda. Doktorica Ives Šindrek naglasila je ozbiljnost ovog virusa:

HPV je u 99 % uzročnik svih slučajeva karcinoma grlića materice. Iako se većina HPV infekcija povuče spontano, u manjim procentima virus ostaje u organizmu i može dovesti do ozbiljnih promjena pa i razvoja raka. Upravo zato su redovni ginekološki pregledi i HPV testiranja od ključnog značaja za rano otkrivanje i prevenciju. Takođe, vakcinacija protiv HPV-a predstavlja jednu od najsigurnijih i najučinkovitijih mjera prevencije. Danas imamo vakcine koje štite od više tipova virusa, a njihova primjena preporučuje se i djevojčicama i dječacima.

S velikim zanimanjem ispraćeno je i predavanje doktorice Amine Šeta, koja se fokusirala na hronični umor, stanje koje, kako je objasnila, ne bi trebalo pripisivati samo 'užurbanom načinu života':

Umor koji traje danima ili sedmicama, a ne prolazi ni nakon odmora, često je znak dubljih disbalansa u organizmu, od hormonskih poremećaja poput hipotireoze i adrenalnog zamora, do nutritivnih deficita, hroničnih upala, autoimunih i psihičkih stanja. U toj priči ishrana igra ključnu, često terapijsku ulogu. Kod stanja poput Hashimoto sindroma, ishrana bez glutena, bogata selenom, cinkom i omega-3 masnim kiselinama, može pomoći u stabilizaciji štitne žlijezde i jačanju imuniteta. Ne postoji univerzalni pristup – važno je slušati tijelo i plan ishrane prilagoditi individualnim potrebama i dijagnozama.

 

Bonjour_ba_10dm_

Bonjour_ba_02dm_

Bonjour_ba_03dm_

Bonjour_ba_07dm_

Bonjour_ba_12dm_


Osim edukativnog dijela, konferencije su imale i onu toplu, ljudsku dimenziju, prostor za povezivanje, podršku i zajednički ručak, uz pažljivo pripremljene poklone partnera konferencije poput brendova Afrodita Cosmetics, Violeta, Nature’s FINEST, Libresse, Skin1004, Biona, Tahirović, Natracare, Yasenka, Carefree i Afrodita+.

Treće izdanje dm konferencije još jednom je pokazalo da žene žele znati više, žele osjećati podršku i biti dio zajednice koja se brine, ne samo za fizičko zdravlje, već i za emocionalnu snagu.

 

Foto: dm PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!