TEKST: Emina Smaka
DATUM OBJAVE: 10.3.2023.
Da li je samo do nas ili proljeće nikako da dođe u naše krajeve?
Ok, znamo da kalendarski još i ne treba stići, ali smo se sunčanih dana zaželjeli više no ikad pa s nestrpljenjem iščekujemo prve tople dane. Naravno, najviše nas uzbuđuje činjenica da dolazi vrijeme za lagane, prozračne i bojama obavijene kombinacije.
Krenuli smo u veliki shopping pohod u potrazi za najšarmantnijim komadima koje jedva čekamo nositi. U taj pohod, kao i uvijek, vodimo i vas. Naime, kreirali smo listu od 20 komada idealnih za proljetna, moda izdanja.
Naša shopping lista uključuje cvjetne košulje i one jednobojne u jarkim nijansama. Lako će se uklopiti u dnevna izdanja, ali i u poslovni look. Možete ih stilizirati uz odijela ili uz jednostavan jeans i mokasinke za neodoljiv i opušten outfit.




Još uvijek su nam potrebne i jakne, koje smo mi odlučili zamijeniti s blejzerima u boji. Oversized plavi za zaljubljenice u takav stil te kratki preppy blejzer za nešto ženstveniji look.


Birali smo hlače od prozračnih materijala, poput onih MANGO od lana, ali i one u vibrantnim bojama. Lista nije mogla proći i bez chic suknje. Birali smo 3 različitih modela i printova.



Ostaje vam da pregledate dodatne prijedloge u nastavku. Veselimo se vidjeti vaša proljetna izdanja, koja ćete zasigurno podijeliti s nama na Instagramu uz #DoYouBonjour.
Shopping lista za proljeće











* * *
Naslovna fotografija: @lombardandfifth
TEKST: Bonjour.ba
Svake godine ista situacija: kad dođe vrijeme za poklon za njega, ispostavi se da ste već prešli sve klasične opcije. Parfem je tu, sat se nosi, cipele su kupljene ranije. Ostane onaj zahtjevni prostor između želje da iznenadite i želje da poklon ne stoji u kutiji.
Upravo tu se ove zime nameće jedna opcija koja je praktična, nosiva i uvijek dobrodošla.
Da bismo vidjeli šta trenutno ima najviše smisla, prošetali smo kroz ARIA mall i kreirali četiri muška outfita koja mogu biti odgovor na ovu, u decembru poprilično čestu dilemu.
Prvi sprat nas je brzo usmjerio prema kombinaciji koja rješava svakodnevicu bez puno razmišljanja. Cijela kombinacija ima onaj opušteni, filmski razbarušeni ton koji podsjeća na Johnny Depp estetiku gdje slojevi izgledaju živo, nestrukturirano, kao da nose neku malu priču sa sobom.



Outfit je odabran u Tom Tailor prodavnici.
Zašto je idealan poklon sada: Ovakav, složen zimski outfit uvijek je dobra polazna tačka za poklon jer rješava više dilema odjednom, toplina, slojevi i stil koji se lako uklapa u ono što muškarci već nose. A kako Tom Tailor tokom Black Friday perioda nudi 30% sniženja od 27. do 29.11., ovaj tip poklona postaje i finansijski pametniji izbor.
Maslinasta košulja, bijeli T-shirt i tamne chino hlače je kombinacija koja uvijek izgleda uredno, ali nikad pretjerano.
Stilski vibe je vrlo Andrew Garfield: jednostavno, čisto i smireno. To je ona vrsta outfita koju muškarci nose svakodnevno, jer ima balans između udobnosti i urednosti, bez ijednog suvišnog detalja.




Outfit je odabran u Lennberg prodavnici.
Zašto je idealan poklon sada: Ovo je najbolja opcija ako kupujete za nekoga ko voli minimalistički stil i ne želi komplikacije. Ovakav outfit lako se nadovezuje na sve što već ima u ormaru, pa ne rizikujete pogrešnu boju, kroj ili stil. Lennberg ima 20% popusta od 27. do 29.11., pa se i u budžet uklapa elegantno.
Prsluk preko košulje uz denim donosi kombinaciju koja se lako uklapa u dan pun kretanja, od jutarnje šetnje do popodnevnih obaveza po gradu. Stil nosi onu tihu, modernu energiju Jakea Gyllenhaala: jednostavno, fleksibilno i uvijek spremno za promjenu plana.



Outfit je odabran u Tommy Hilfiger prodavnici.
Zašto je idealan poklon sada: Ako birate poklon za nekoga ko dan provodi “u pokretu”, ovo je najpraktičnija opcija. Kombinacija koja podnosi promjene plana, slojeve, temperature i ritam grada. Tommy Hilfiger trenutno ima do 30% popusta na jesen/zima kolekciju u periodu od 20.11. do 4.12., što daje više prostora za izbor kvalitetnih komada.
Crni kaput i siva rolka donose smiren, minimalistički ton. Ovo je čist Timothée Chalamet vibe u zimskom Parizu: suzdržano, precizno i jako efektno upravo zato što je jednostavno. Outfit koji podiže cijeli dan bez potrebe za formalnim okvirom.




Outfit je odabran u Granoff prodavnici.
Zašto je idealan poklon sada: Minimalističke kombinacije poput ove gotovo je nemoguće pogriješiti, jer traju godinama i ne izlaze iz mode. Granoff u ovom periodu nudi akciju 1+1, što je idealno ako želite dodati još jedan komad ili podijeliti poklon.
Četiri outfita, jedan obilazak ARIA mall-a i ideja koja se sama nametnula: poklon za njega ne mora biti težak izbor. Dovoljno je pronaći komad koji se uklapa u njegov ritam dana i koji će nositi bez čekanja posebne prilike.
A ako želite dodati malo igre, spojite outfit i film: Depp za slojeve, Garfield za minimalizam, Gyllenhaal za urbani tempo, Chalamet za tihu eleganciju.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!