TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 19.12.2011.
On ne izlazi iz mode lako Sve poznatija tematika o vampirima u svijetu filma, književnosti i televizije nije mogla zaobići ni beauty trendove. Vampirska ljepota je totalno zavladala, zato, želite li biti u trendu, pripremite nježnije i blijede nijanse pudera, lagana rumenila, smokey eyes i usne boje mesa. Vampirska histerija trese svijet u tolikoj mjeri da najpoznatiji vampirski film
Ten vam mora biti blijed i besprijekoran što ne znači da morate kupiti najsvjetliju nijansu. U trgovinama potražite prvu ili drugu najsvjetliju nijansu koja odgovara vašem podtonu kože. Prije nanošenja pudera stavite zaštitnu kremu koja će vam pomoći da sačuvate blijed ten. Prekomjerno korištenje rumenila i bronzera nije poželjno. Oči naglasite smokey eyes tehnikom u crnoj ili sivoj nijansi. Obvezan dio ovog looka su krvavo crvene usne. Za dramatičniji izgled izaberite tamnoljubičastu nijansu s mat efektom kakav je nosila glumica Emily Browning.
Mistična atmosfera i vampirski make-up savršeno se uklapaju u ove hladne dane, zar ne?
N.M.
Foto: instyle.com
TEKST: Bonjour.ba
Jedan od brendova čije lansiranje pratimo s jednakom dozom nestrpljenja kao i modne revije je CHANEL.
Danas, 2. septembra, donosi dva nova beauty izdanja koja bi mogla obilježiti jesen 2025. godine. Limitirana paleta LES 4 OMBRES BOUTONS i prošireni ULTRA LE TEINT ritual (concealer i puder u praktičnom pakovanju) od danas su dostupni i donose savršeni balans estetike i funkcionalnosti.
LES 4 OMBRES BOUTONS: dugmići na očima
Danas predstavljena limitirana kolekcija sjenila LES 4 OMBRES BOUTONS izgleda kao da je stigla ravno iz Mademoiselle ormara. Svaka nijansa utisnuta je u obliku motiva koji su obilježili kuću CHANEL, bočica N°5, kamelija, zviježđe Mliječnog puta… Pigmenti su intenzivni, teksture satenske ili svjetlucave, a svaka paleta dolazi kao mala kolekcija raspoloženja.
Je li ovo paleta ili komad nakita? Odgovor je oboje. Jedino je sigurno: nestat će brzo jer osim što se nanose, ove nijanse se i skupljaju, čuvaju i obožavaju.
Boutons Mademoiselle: nježna kombinacija roze, breskvaste, taupe i bež nijanse: priča o mladosti, nježnosti i šarmu koji uvijek krije trunku nestašluka.
Boutons Stellar: pepeljasto bež, zlatni highlighter, bakreno-smeđa i srebrno plava: pogled koji blista poput komete i zavodi svojom svježinom.
Boutons Couture: tamno ljubičasto-smeđa, bež s pink, tamno smeđa i taupe sa sivkastim podtonom: nijanse koje prizivaju eleganciju CHANEL tvida, quiltinga i lanaca.
Boutons Baroque: magenta ljubičasta, zlatno narandžasta, roza i bakreno crvena: odvažne boje za trenutke kada želite pritisnuti sva dugmiće odjednom.
ULTRA LE TEINT LE CORRECTEUR: korektor za 12 sati
CHANEL danas širi svoju ULTRA LE TEINT porodicu proizvodom koji briše umor i nepravilnosti. Novi korektor donosi 12 sati postojanosti i hidratacije, ujednačava ten i ostavlja fini meki mat trag koji izgleda prirodno. Aplikator je oblikovan tako da precizno obgrli konture lica, dok formula s tri kompleksa (za blistavost, postojanost i hidrataciju) osigurava osjećaj udobnosti cijeli dan.
POUDRE UNIVERSELLE LIBRE: sada i u on-the-go verziji
Ikonični puder, koji koži daruje mekoću i zaglađenost, od danas stiže i u refillable on-the-go pakovanju. Kompaktan, sa ogledalom i puff aplikatorom, spreman je za svaki touch-up tokom dana. Na koži ostavlja onaj prozračni, blago matirani finiš koji ne prekriva, nego suptilno uljepšava.
Danas, 2. septembra, CHANEL je odlučio za nas definisati početak jeseni i da, priznajemo, sviđa nam se.
Foto: PR
Naslovna fotografija: @mervesadol
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!