TEKST: Nevena Divčić

DATUM OBJAVE: 23.8.2023.

Fotografije Westmanovog dizajna ste vidjeli, a da možda i ne znate čije je to djelo.


Ako vam ovo ime trenutno ništa ne predstavlja, vrijeme je da to promijenimo. Gustaf ima 27 godina i iz Švedske je, a od 2020. godine komadi namještaja i posuđa koje on dizajnira nalaze se u gotovo svakom domu popularnih modnih insajderica.

Nakon studiranja arhitekture spontano se pronašao u svijetu dizajna interijera i otkrio da je to njegov poziv u kojem istinski uživa. Svi mi slavimo tu spontanost koja ga je dovela do ovakvih umjetničkih djela!

 



Komadi namještaja koje dizajnira su u vedrim bojama, neobičnog oblika, uglavnom asimetrični i statement u svakom domu. Osim ako ne planirate urediti cijeli dom u eklektičnom stilu i vedrim bojama, sigurno je da će jedan ovakav komad u stanu odvući svu pažnju.

Pogledom na njegovu web stranicu i način na koji promoviše svoj rad doći ćete do zaključka da se on ovim poslom zaista bavi iz ljubavi i svog zadovoljstva, a popularnost i zaluđenost njegovim dizajnom su samo dodatni vjetar u leđa i inspiracija.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sam Ushiro (@aww.sam)



Unikatan i zabavan dizajn će razveseliti samo pogledom na ove komade čiji oblici i boje nas asociraju na bombone, sladoled i puding.

 



Gustaf Westman komadi koje mi želimo 

 

GUSTAF WESTMAN SOFA

GUSTAF WESTMAN STOLICA

GUSTAF WESTMAN TANJIRI

GUSTAF WESTMAN STOL

GUSTAF WESTMAN OGLEDALO

* * *
Naslovna fotografija: @gustafwestman


Bonjour

Interijer, sevdah i party: Pogledajte šta je bh. ekipa napravila u Londonu

TEKST: Bonjour.ba

Interijer, sevdah i party: Pogledajte šta je bh. ekipa napravila u Londonu Interijer, sevdah i party: Pogledajte šta je bh. ekipa napravila u Londonu

Događaj „Odjeci naslijeđa: Evolucija bosanskog dizajna i kulture“ održan je 12. juna 2025. godine u prisustvu 140 zvanica u prostorijama Ambasade Bosne i Hercegovine u Londonu.


bonjour_ba_uk_ambasada_n1

bonjour_ba_uk_ambasada_n2


Program su zajednički organizovali STUDIOAida i kompanija Zanat, uz podršku Ambasade Bosne i Hercegovine u Ujedinjenom Kraljevstvu. Moderatorica događaja bila je bosansko-britanska arhitektica i dizajnerica enterijera Aida Bratović iz studija STUDIOAida.


bonjour_ba_uk_ambasada_n7

bonjour_ba_uk_ambasada_n8


U okviru programa, Orhan Nikšić, direktor i suosnivač kompanije Zanat, predstavio je rad kompanije sa fokusom na nastavak viševjekovne tradicije ručne obrade drveta. Demonstraciju UNESCO-om priznate tehnike ručnog rezbarenja izveo je jedan od majstora Zanata, čime je publici omogućen uvid u proces izrade pojedinih elemenata. Publici se obratio i Oscar Peña, suvlasnik Studioilse i dugogodošnji saradnik kompanije Zanat. 


bonjour_ba_uk_ambasada_n4

bonjour_ba_uk_ambasada_n3


Profesorica Nermina Zagora sa Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Sarajevu održala je izlaganje na temu evolucije dizajna enterijera u Bosni i Hercegovini, s posebnim osvrtom na reinterpretaciju tradicionalnih prostornih vrijednosti u savremenom kontekstu.


bonjour_ba_uk_ambasada_n5



Muzički segment događaja upotpunio je nastup Damira Imamovića, koji je izveo program baziran na savremenom pristupu tradicionalnoj sevdah muzici, a stihove je recitovao književnik Ahmed Burić.


bonjour_ba_uk_ambasada_n6


Tokom večeri, gostima su posluženi tradicionalni bosanski kanapei uz odabrana vina iz regije Hercegovine, obezbijeđena od strane Nebojše Gušića, direktora i vlasnika kompanije Orbit Wines.


bonjour_ba_uk_ambasada_n9


Događaj je okupio brojne goste iz oblasti kulture, arhitekture i umjetnosti te pružio priliku za razmjenu mišljenja o savremenim interpretacijama bosanskohercegovačkog kulturnog naslijeđa.

 

 

Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!